Neriman Bale Kursu’nun 31. yıl coşkusu

Neriman Bale Kursu öğrencilerinin, Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı yararına düzenlediği yıl sonu resitali izleyenleri büyüledi.

Neriman Bale Kursu’nun 31. yıl coşkusu
- A +

 

Her sene büyük bir coşkuyla yılsonu resitaline hazırlanan Neriman Bale Kursu, bu yılki gösteriyi Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı yararına gerçekleştirdi.

Neriman Bale Kursu öğretmenleri tarafından hazırlanan danslar için öğrenciler 9 aylık hazırlık aşamasından geçti. Her sınıfın kendi yaş grubu ile birlikte sergilediği dansların yanı sıra büyük sınıflar ve küçük sınıfların birarada gerçekleştirmiş olduğu danslarla da biribirnden renkli anlara şahit olundu.

İki perdeden oluşan resitalde, her sene olduğu gibi bu sene de parmak ucunda ilk deneyimini yaşayan genç balerinler “Parmak ucunda ilk dans’’ ile seyircilere merhaba dediler. Dünya klasiklerinin de sahnelendiği resitalde E.A Hoffmann’ın “Fındıkkıran ve Kral Fare” masalından M.Petipa tarafından baleye uyarlanmış olan ‘‘Fındıkkıran’’ balesi büyük beğeni topladı.

Sürdürülebilir bir geleceğin doğa ile içiçe olmaktan geçtiğinin altı çizilen resitalde, çocukların aileleri ile doğada daha çok zaman geçirmelerini ve onların deneyimlerinden yararlanıp hayata daha eğlenceli hazırlanmalarını amaçlayan danslar ile minik balerinler de geceye renk kattılar. Modern dansların ve Flamenko dansının da sahnelendiği Neriman Bale Kursu Resitali’nin sonunda tüm balet ve balerinler sahnede “Sizi çok seviyoruz” adlı dans ile izleyicilere selam verdiler.

Her sene farklı bir sivil toplum örgütü yararına yapılan ve 31. yılında olan Neriman Bale Kursu’nun Türk Çocuk Nörolojisi Vakfı yararına gerçekleşen son resitalinde, Neriman Bale Kursu Kurucusu Neriman Bekiroğlu, gecenin sonunda kapanış konuşmasını yaparak 2014-2015 yılında lise ve orta dönemden mezun olan balerinlere diplomalarını takdim etti. Bekiroğlu izleyicilere ve sanatseverlere bale sanatını destekledikleri için ve öğrencilerinin de bu disiplinle ve özveri ile resitale hazırlandıkları için teşekkürlerini sundu.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler