Nepal’e uluslararası yardım

Kanada, 7,9 şiddetindeki depremin yaralarını sarmaya çalışan Nepal'e, 5 milyon dolar daha yardım yapacaklarını açıkladı.

Nepal’e uluslararası yardım
- A +

 


Kanada Uluslararası Kalkınma Bakanı Paradis, şiddetli depremin vurduğu Nepal'e, daha öncekilere ilaveten 5 milyon dolarlık yardım kararı aldıklarını açıkladı.

Kanada Uluslararası Kalkınma Bakanı Christian Paradis, yaptığı yazılı açıklamada, depremden sonraki gün açıklanan 5 milyon dolarlık insani yardıma ilaveten, 5 milyon dolarlık yardım, yeni bir arama-kurtarma ekibi ile insani yardım görevlileri gönderme kararı aldıklarını duyurdu.

Trenton’daki Kanada Ordusu bünyesindeki Acil Yardım Müdahale Timi DART’a bağlı halen 30 kişilik ekibe ek olarak yeni bir ekibin daha Nepal'e gitmek üzere hazırlandığını kaydeden Paradis, bu ekiple birlikte Dışişleri Bakanlığına bağlı politik ve insani yardımla görevli bir sivil ekibin de Nepal'e gideceğini ifade etti.

Öte yandan Kanada Dışişleri Bakanı Rob Nicholson da yaptığı açıklamada, Nepal'e gidecek olan yeni DART ekibinde, inşaat mühendisi, ilk yardım uzmanı, laboratuvar teknisyeni, eczacı ve tıbbi yardım personeline öncelik verildiğini kaydetti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler