Nefes kestiler

İZMİT'in düşman işgalinden kurtarılışının 94'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Solo Türk F- 16 uçağının gösterisi, izleyenlerin nefesini kesti.

Nefes kestiler
- A +

 

İzmit'in düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl dönümü etkinlikleri, bugün Kültür Tepesi bölgesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk ve karanfil koyulmasıyla başladı. Ardından kent protokolü ve vatandaşların katılımıyla Bağçeşme Mezarlığı'ndaki Şehitlik ziyaret edilerek mevlit okutuldu. Daha sonra da İzmit Belediyesi önünden mehter takımı ve kortej eşliğinde İzmit Marina önüne kadar yürüdü.

Etkinlikler kapsamında Yüzbaşı Yusuf Kurt'un pilotluğunu yaptığı Solo Türk F- 16 uçağı Körfez semalarında unutulmayacak bir gösteriye imza attı. İzmit Marina önünde İzmit Beleyide Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve AK Parti Kocaeli milletvekilleri ile çok sayıda vatandaşların gösteriyi ilgiyle izledi.

Zaman zaman izleyenlerin yüreklerinin ağzına geldiği gösteride Pilot Yüzbaşı Yusuf Kurt'un gökyüzünde çizdiği birbirinden ilginç figürler izleyenler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Yaklaşık 20 dakika süren gösteri uçuşunu izleyen vatandaşlar cep telefonları ve kameralarıyla bu unutulmaz anı görüntüledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler