sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


"Neden teşekkür ettim"

Bursaspor Başkanı Erkan Kamat yayın açıklaması ile ilgili gelen tepkilere yanıt verdi.

"Neden teşekkür ettim"
- A +

 

HABER:TARIK ÇAPÇI

Bursaspor Başkanı Erkan Kamat, Bursaspor Kulübündeki son durum ve yayın açıklamasına verilen tepkiler ile ilgili Bursa.com’a açıklamalarda bulundu.

Erkan Kamat şunları söyledi:

“Tataftarımızın benden kulüple ilgili açıklama yapmamı beklediğini biliyorum. Bu konu da ben de sözler verdim; ancak bazı konular neticelenmeden açıklama yapmam kulübe zarar vereceğinden üzerinde çalıştığımız sorunların çözümü geciktikçe ben de açıklamamı ertelemek zorunda kalıyorum.

KULÜP ÇOK KÖTÜ YÖNETİLMİŞ

Kulüp son yıllarda her açıdan çok kötü yönetilmiş. Nelerle uğraştığımızı taraftarımız bilse bizleri omuzlarında taşırlar. Hem yöneticilik hem de idari anlamda çok büyük hatalar yapılmış. İnanın Bursaspor’a kötülük etmek isteyen iki kişiyi oraya koysanız; ancak bu kadar yapabilirlerdi.

Bu sorunlarla boğuşuyoruz. Ailemi bile doğru dürüst göremiyorum. Çok az gelirimiz var . Federasyondan para gelmiyor. Gelecek olan paralar direkt olarak iki bankanın koyduğu temliklere gidiyor. Bu sorunu çözmek için yoğun çaba harcıyoruz. Tam bir noktaya geliyoruz, bir bakıyorsunuz o yetkili görevden ayrılıyor, en başa dönüyorsunuz. Ben 70 ülke ile iş yaptım, 98 ülke gezdim. Ticareti, diyalogların nasıl olması gerektiğini iyi bilirim. Ben sorunları çözmeye çalışıyorum. Kavga etmek, kaos oluşturmak istemiyorum. Bu yüzden de camiamızın beklediği açıklamaları erteliyorum. Çünkü olumlu bir şekilde sonuçlandırabilirsek çıkıp destek olan herkese teşekkür edeceğim. Yok tersi olursa da önümüze engel koyan, zorluk çıkaran herkesin hak ettiği tepkiyi kamuoyu önünde vereceğim. Bu da köprüleri atmak olur ve Bursaspor’a zarar verir. O yüzden son noktaya kadar zorlamak istiyorum. Ama artık bardak taşmak üzere onu da ifade edeyim. Özellikle temlikler sorununun çözülmesi gerekiyor. Bu konuda kentimizin büyüklerinin de desteğine ihtiyacımız var.

FUTBOLCULAR BURSASPOR’da OYNADIKLARINI HİSSETMELİLER

Bakın futbolcularımızın nasıl büyük bir kulüpte oynadıklarını hissetmelileri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bunu hissetsinler ki sahada da ona göre mücadele verdikler amacındayız. Şu ana kadar bunu başardık. Hem mali sorunlarla boğuşmak hem de futbolcuların motivasyon kaybına engel olmak gerçekten çok zor. Çocuklar maçları kazanıyorlar galibiyet primlerini hak ediyorlar; ama ifade ettiğim gibi tek kuruş gelirimiz yok. Bir şekilde para bulup halletmeye çalışıyoruz. Temlikler kalksa çok rahatlatacağız. İnanın diğer kulüplerin başkanları, yöneticikeri genç oyuncularımızdan övgüyle bahsediyorlar. Bu hafta Adanaspor başkanı maçtan sonra yanıma gelip büyük iş yapmışsınız. Bu gençleriniz Türk futboluna büyük hizmet verecekler. diyerek övgülerini iletti.

NEDEN TEŞEKKÜR ETTİM?

Bugünkü kupa maçıyla ilgili bir yayın krizi yaşadık. Taraftarımız her zamanki gibi hızlı bir refleks ve birliktelik gösteretek bu konuda bir kamuoyu oluşturdular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım da “Başkanım maçı yayınlatmak zorundayız” diye sürekli bana görüş bildirdiler. Zaten ben de aksini düşünmüyordum. Taraftarınızın oluşturduğu kamuoyunu da arkamıza alarak yayıncı kuruluş yetkilileri ile temasa geçtim. Bu temaslar süresince yapılanın Bursaspor Camiasının büyüklüğünün karşılığı olmadığını ifade ettim.

Turkuaz Medya yetkilileri de yanlış bir karar aldıklarını idrak edip planlarını değiştirerek Maçımızı yayınlama kararı aldılar. Bu diyalog sürecinin detaylarına girmek istemiyorum; ancak yayıncı kuruluşun yetkililerinin de üzerlerine düşeni yaptıklarını söyleyebilirim. Yayın kararını aldıkları bilgisi ile oradaki dostlarımı aradığımda “Planlanmış yayını bir günden az bir zaman kala değiştirmek gerçekten zor bir iş; ama Bursaspor için bu yapıldı. Baştaki yanlış karar fedakarlık edip düzeltildi dediler. Ben de oradaki dostlarıma teşekkür ettiğimi ifade ettim. Dostlarım da Kulüp sitesinden de böyle bir teşekkürün güzel bir jest olacağını ifade ettiler. Biz de hatasını anlayıp Bursaspor’un büyüklüğüne yakışır bir karar alan yetkilileri teşekkür ettik. Yaşadığımız yanlış uygulamaların ve sorunların çözümüne katkı koyanlara teşekkür etmek bize bir şey kaybettirmez. Bursaspor’u da küçültmez. Camiamızın büyüklüğünü kimse inkar edemez. Taraftarımız bunu dün bir kez daha gösterdi. Biz kulüp yöneticileri de hatasını anlayıp yanlışı hızlı bir şekilde düzeltenlere teşekkür ettik o kadar. Taraftarımız şunu bilsin ki camiamızın hassasiyetlerinin farkındayız. Çünkü onlar gibi biz de Bursasporluyuz. Ancak sorun çözümlerinde biraz daha ılımlı hareket etmek gerekebiliyor. Bizlerin her zaman arkasında olan taraftarımıza tekrar şükranlarımı sunuyorum.

İlgili haber için tıklayın.

A Milli Erkek Basketbol Takımı, Orhun Ene yönetiminde ilk antrenmanını yaptı

Yorum Ekle

İlgili Haberler