Müthiş rövanş

İngiliz basını, Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao'nun bir kez daha rövanşta karşı karşıya gelme ihtimalinin olduğunu iddia etti.

Müthiş rövanş
- A +

 

İngiltere'de yayın yapan The Telegraph'tan Gareth A Davies'in haberine göre Mayweather ile Pacquiao arasındaki husumet kapanmış değil.

Dünya Boks Konseyi (WBC), Dünya Boks Organizasyonu (WBO) ve Dünya Boks Birliği (WBA) kemerlerinin hepsinin birden aynı anda sahibi olan Mayweather, Pacquiao ile yaptığı karşılaşmadan sonra eylül ayında son bir maça çıkacağını sonrasında ise bu sporun kendisini sıktığı için bırakacağını söylemişti.

Herkes Mayweather'in son yapacağı karşılaşmanın kimle olacağını tahmin etmeye çalışırken, kulislerde konuşulan en büyük iddia olarak İngiliz boksör Amir Khan'ın ismi ön plana çıkıyordu. Hatta öyle ki, Mayweather ile Khan'ın menajerlerinin anlaştığı, önümüzdeki günlerde bu maçın açıklanacağı iddia ediliyordu.

Fakat İngiliz basınına göre Mayweather'in en az Amir Khan ile oynama şansı kadar Manny Pacquiao ile bir rövanş maçı yapma şansı da var. Öyle ki, tarihin gelmiş geçmiş en fazla kazandıran boks karşılaması olan bu eşleşme her iki tarafın yetkililerini fazlasıyla memnun etmiş durumda ve ikinci bir maçın da finansal açıdan büyük kazanç sağlayacağı düşünülüyor.

Aynı zamanda karşılaşmada defansif oyunu sebebi ile "Kaçtı" şeklinde eleştirlere maruz kalan Mayweather'in bu tabuyu yıkmak isteyebileceği ve Pacquiao'nun da galibiyet almak istemesi bu maçın rövanşının olması ihtimalini arttıran diğer etmenler olarak gösterildi.

Eurosport

Yorum Ekle

İlgili Haberler