Mustafa Er "Biz şehir olarak bu kadroyu kullanamadık"

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er antrenman öncesi açıklamalarda bulundu.

Mustafa Er "Biz şehir olarak bu kadroyu kullanamadık"
- A +

 

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er antrenman öncesi açıklamalarda bulundu.

Genç Teknik adam ilk olarak Altay maçına değinirken şu ifadeleri kullandı.

Kazanmak istediğimiz bir mücadeleydi; Emirhan ve Cüneyt gibi eksikler bizi etkiledi. Eksikler olunca ister istemez gücümüzde düşüşler oluyor; ama  bu bahane değil. Altay maçını kazansak Play-Off şansımız yüzde elliydi. Bunu oyuncularıma da söyledim. Ancak olmadı. Artık işimiz zor tabi ki. Ancak matematiksel olarak şansımız devam ettikçe mücadelemizde devam edecek.

Artık sağlıklı ve Bursaspor'a yakışır bir şekilde sezonu bitirmek istiyoruz. 

TRANSFER İDDİALARI

Oyuncularım transfer iddialarından etkilenmiyorlar. Avrupa'nın önemli liglerinde scoutlar oyuncularımızı izlemeye geliyor. Bu değerli bir takım olduğumuzun göstergesi ve bizi mutlu ediyor.

Sezon içerisinde bana da teklifler geliyordu. Ben tabi ki reddettim. Bu reddetmelerim teklifi yapanlar tarafından da takdirle karşılandı. Ama sezon sonunda her şey olabilir.

TAHTAYI AÇABİLSEYDİK

Tahtayı açsaydık bize katkısı tüzde yüz olurdu. Çünkü eksik ve alternatifsiz bölgelerimiz vardı. Yine de bunu bahane etmek istemiyorum.

ŞEHİR VE CAMİA OLARAK BU OYUNCU GRUBUNU KULLANAMADIK

Beni üzen şey biz bu oyuncu grubunu kullanamadık. Camia paramparça, maddi manevi destekleyemedik. Bu çocukları şehir olarak kucaklayamadık. Şehir, camia bir türlü birliktelik sağlayamadı. Armaya yüzünü tam anlamıyla dönemedi insanlar. Herkes kendini sorgulamalı. Sadece şehrin ileri gelenleri suçlu değil. Herkesin başarısızlıkta payı var.

GELECEK SEZON İÇİN NE DÜŞÜNÜYOR?

Mustafa Er önümüzdeki sezon ile ilgili olarak da "Gelecek sezon ile ilgili yorum yapamam. Kongre süreci var. Biz sahaya odaklanıyoruz. Kalan 6 haftayı Bursaspor'a layık bir şekilde bitireceğiz.

Kim gelirse gelsin, gelecek kişinin etrafında toplanması gereken bir oluşum gerekiyor. Herkesin elini taşın altına koyması gereken bir süreç içine gireceğiz"

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı İsmail Kayra ŞEN 08 Nisan 2021 17:27 Kanattan bir şey olmaz yapamıyor beş kuruş parası yok genç çocuklarida bedavaya oynatiyoz

İlgili Haberler