Muş-Bursa uçak seferleri başladı

Muş-Bursa uçak seferleri bugün itibarıyla başladı. 250 bin dolayında Muşlunun yaşadığı Bursa’ya uçak seferleri başladı.

Muş-Bursa uçak seferleri başladı
- A +

 

Bugün başlayan uçak seferlerinde ilk yolcular, Hava Meydan Mülki Amiri Hüseyin Göktürk, Havalimanı Müdürü Kemal Daştan ile Muş Kalkındırma Dayanışma ve Güzel Yaşam Derneği (Muş-Der) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koç ve dernek üyesi Fatih Sadıkoğlu tarafından çiçeklerle karşılandı. Bursa’dan uçakla Muş’a gelen Mehmet Tahir Asya, yıllardır böyle bir anı beklediklerini belirterek “Yıllardır böyle bir atılım bekliyorduk. Bursa’dan Muş’a otobüsle gelmek çok zor ve sorunluydu. Uçakla bu değişti, tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. İyi bir isabet oldu. 26 Mayıs’ta uçakla Muş’a geldik. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.


Uçak pilotu Abdulbaki Eren, Muş’a ilk seferi yaptığından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Muş’a gelmekten onur duyduk böyle bir uçuşu gerçekleştirdiğimiz için. İnşallah devamını diliyoruz. Muş’a hayırlı olsun” temennisinde bulundu.
Muş- Bursa uçak seferleri için girişimlerde bulunarak yolcuları çiçeklerle karşılayan Muş Kalkındırma Dayanışma ve Güzel Yaşam Derneği (Muş Der) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Koç, şunları söyledi: “Muş Derneği olarak Bursa’dan Muş’a gelen ilk uçağımızı karşılama şerefine nail olduk. Bundan gurur duyuyoruz. İşadamları ve özellikle Şahin Sevinç’e teşekkür ediyoruz Muş Derneği olarak. Yeni Türkiye her anlamıyla eksiklikleriyle yenilenmesi gerekiyor. İnşallah daha faydalı ve hayırlı hizmetlerle emrindeyiz.”

“AMACIMIZ, MUŞ -İZMİR SEFERLERİNİ BAŞLATMAK”
Muş’ta son yıllarda çok güzel yatırımların yapıldığını ifade eden Muş Hava Meydan Mülki İdare Amiri Hüseyin Göktürk de, “Öncelikle bu seferin başta ilimize, hemşerilerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını ve devamının gelmesini diliyorum. İlimizde son yıllarda yapılan gerek duble karayolları yatırımları gerek özel hava yolları ile devletimizin yapmış olduğu ek seferler ilimizi ülkemize entegre hale getirmiştir. Artık uzak, yakın kavramlar diye böyle bir kavram göreceli olup değişmiştir. Artık ilimiz bu anlamda bu imkanların sunulmasıyla başta kamu görevlileri olmak üzere birçok kişinin tercih ettiği ve çalışmak istediği güzel yurdumuzun bir ili haline gelmiştir” dedi.
İzmir-Muş uçak seferlerinin başlaması için çalışmaları olduğunu vurgulayan Göktürk, “Türk Hava Yolları’nın bu seferleriyle haftada iki gün olan salı ve pazar günleri Bursa’da yaşayan birçok hemşerilerimiz doğrudan ilimize ulaşma imkanına kavuşmuştur. Bundan sonraki amacımız inşallah yine büyük bir nüfus yoğunluğuna sahip olan Muşluların hakim yaşadığı İzmir’e de en azından yaz aylarında özel hava yollarına ya da kamu hava yollarına ait seferleri de eklemeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler