Murat Yanıklar adaylıktan çekildi!

Bursaspor'da 7-16 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek kongre öncesi başkan adaylarından Murat Yanıklar, Özlüce tesislerine giderek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Murat Yanıklar adaylıktan çekildi!
- A +

 

Murat Yanıklar'ın, başka adaylığından çekilme gerekçeleri şöyle:

"Bursaspor Başkanlığı’na adaylığımın hukuki zemini ile ilgili bazı tartışmalar söz konusu. Adaylığa başvuru yapmadan önce yol arkadaşım Mustafa Demiralay ile birlikte Divan Kurulu Başkanımızı ziyaret ettim. Kendisine adaylığımla ilgili durumu sorduk. Kendisi tüzüğü inceleyip ve aynı zamanda kulübümüzün avukatına danışarak bir mahsuru olmadığını iletti.

Daha sonra Bursa İl Dernekler Müdürlüğü ile görüşme yaptık. Onlardan da adaylığımla ilgili herhangi bir engel olmadığına dair görüş aldık ve en sonunda adaylık başvurusunda bulunduk. Kulübümüz de başvurudan sonra bu konuyu inceletmiş ve herhangi bir kongre üyesinin süreçle ilgili dava açabileceğini ve Bursaspor’un bu nedenle bir zarar görebileceğini belirtti.

Bu değerlendirme sonrasında Sayın Başkan ve tüm başkan adayları ile görüşme yaptım. Sayın Başkanımız Recep Bölükbaşı, kongre üzerinde böyle bir durumun oluşmamasının çok iyi olacağını ama kararın tamamen bana ait olduğunu belirtti. Düşüncemin Bursaspor’u herhangi bir dava süreciyle karşılaştırmama noktasında olması durumunda bunu takdirle karşılayacağını iletti.

Başkan adaylarından Sayın Cüneyt Özkan da aynı zamanda hukukçu olarak bu konunun bir engel olmadığını ama yoruma açık bir konu olduğunun bunun Bursaspor’un üzerinden kaldırılmasının en doğru karar olabileceğini belirtti.    

Son olarak başkan adaylarından Sayın Timur Noyan ile görüştüm ve kendisi de bu konuda Bursaspor kongresinin önünde herhangi bir engel kalmamasının en doğru karar olacağını ve bu konuda alınacak kararın Bursaspor’un önünü açmak olduğunu belirtti.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Bursaspor’a bizim yüzümüzden gelebilecek en ufak zararı kendi ailemize, evladımıza gelmiş gibi sayarız. Bizim egomuz Bursaspor’un önüne hiçbir zaman geçemez.

Bursaspor’u daha da yüceltmeyi amaçlarken bu durumumuzu kimsenin kullanmasına izin vermeyiz. Bu durumu kullanabileceğini zanneden kongre simsarlarına da fırsat vermeyeceğiz.

Bursaspor başkan adaylarına bu engeli ortadan kaldırdığımızı ve adaylıktan Bursaspor’un menfaatleri için çekildiğimi duyuruyorum.

Bursaspor’da fikirlerimizin ve projelerimizin devamlılığı için çalışmalarımızı arkadaşlarımızla sürdüreceğiz ve bu konuda samimiyetine inandığımız kişiye destek verip, çalışmalarını destekleyeceğiz.

Mutlaka görev alacağımızı ve hazırlıklarımızı boşa çıkarmayacağımızı belirtmek isterim."

Yorum Ekle

İlgili Haberler