Muhaliflerden 'Güney Fırtınası' operasyonu

Suriye'nin güneyindeki muhaliflere bağlı birliklerin, "Güney Fırtınası" adı altında düzenledikleri operasyonda Dera kenti ve çevresinde çok sayıda askeri kontrol noktası ele geçirdiği bildirildi.

Muhaliflerden 'Güney Fırtınası' operasyonu
- A +

 

Suriye'nin güneyindeki muhaliflere bağlı birliklerin, "Güney Fırtınası" adı altında düzenledikleri operasyondaDera kenti ve çevresinde çok sayıda askeri kontrol noktası ele geçirdiği bildirildi.

Dera'daki yerel medya aktivistlerinden İbrahim Usame, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabahın erken saatlerinde muhalif birliklerin, Dera kenti ve çevresinde rejim güçlerinin kontrolünde olan beldelere "Güney Fırtınası" adı altında geniş çaplı operasyon düzenlediğini söyledi.

Dera'nın Naime kasabası ile Atamne ve Yadude beldeleri çevresinde muhalif birliklerle rejim güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını dile getiren Usame, Dera'nın girişindeki Savron Sarov ile Raslen askeri kontrol noktalarının muhalifler tarafından ele geçirildiğini aktardı.

Muhalif birliklerin Dera-Şam yolunu kestiğine işaret eden Usame, operasyonun başlamasıyla orduya ait savaş uçakları ile helikopterlerin muhaliflerin elindeki belde ve ilçelere "vakum ve varil bombasıyla" saldırdığını belirtti.

Nusra Cephesi, Ahraru'ş Şam, Yermuk, Ömeri ve Havran Tugayı'nın da aralarında yer aldığı 82 birlik "Güney Fırtınası" operasyonuna katılıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler