sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Müezzinoğlu'ndan Türk Tabipler Birliği’e eleştiri

Türk Tabipler Birliği’ni eleştiren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşın sağlığa kavuşmasını hazmedemeyenlerin olduğunu söyledi.

Müezzinoğlu'ndan Türk Tabipler Birliği’e eleştiri
- A +

 

Türk Tabipleri Birliği Genel Başkanı Bayazıt İlhan’ın, "Türkiye’deki her 5 kişiden biri ameliyat oluyor" açıklamasını değerlendiren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Yapılan değerlendirme Türk Tabipler Birliği’nin toplumdan ve sağlıktan ne kadar kopuk olduğunu gösteriyor. Hürriyet gazetesi de seçim atmosferinde art niyetinin ne kadar açık ve bariz olduğunu Türkiye kamuoyuna deklare ediyor. Bir defa sağlıkta Türkiye’nin geldiği nokta, bugün için çok net ve açıktır. Türk Tabipler Birliği'ne sormak istiyorum, 2002 yılında bu ülke insanının her bir yaşta 1 milyon 250 bin genci var. 1 milyon 250 bin çocuktan kaç tanesi devlet hastanelerinde sünnet olabiliyordu? Her bir yaştan 1 milyon 250 bin çocuğun yarısının erkek olduğunu kabul etsek 600 bin çocuk demektir. 600 bin çocuk 5 ile 10 yaş arasında sünnet olsa 3 milyon kişi eder. Bunlara her yıl yeni sayılar da ilave oluyor. Biz de bunları ameliyat sayılarının rakamları içinde alıyoruz. Ama bunların, bu milletin çocuğu nerede sünnet olur hiç umurlarında olmadı. Bu milletin insanı doktor bulabilir mi, bulamaz mı? Hiç sorunları olmadı. Bu milletin ameliyat olacak vatandaşı danasını mı sattı, ahırını mı sattı, evinini mi sattı, hiç umurlarında olmadı. Şu anda biz sağlıkta, fakirin fukaranın, her kesimin sağlığa en ileri teknolojide ulaştığı bir noktayı yakaladık” diye konuştu.
Vatandaşın sağlığa ulaşmasını hazmedemeyenleri milletin takdirine bıraktığını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, “Biz son dört ayda 216 bin eve çat kapı ziyaret gerçekleştirdik. Sağlık hizmetlerinden yüzde 95 memnuniyet var. Bu memnuniyetten rahatsız olan ideolojik duruşlu bir Türk Tabipler Birliği var. Bir de AK Parti iktidarından rahatsız olan malum medya grubu var. Ama onlar ne yaparlarsa yapsın, vatandaşımız gereğini yapıyor. Bu sabah bir televizyon haberinde vatandaş, ‘Markete gider gibi hastaneye gidiyorum’ diye konuştu. Marketten çok daha modern hastanelerimiz var. Performans sistemi eksiği olabilir. Ama daha önceki sistem neydi? Türk Tabipler Birliğine şunu da sormak istiyorum, daha önceki sistem neydi? Doktor yok, ilaç yok, teknoloji yok. Vatandaş ne hali varsa görsün. Cebi dolu olanlar yurt dışına tedaviye gidiyorlardı. 1 buçuk milyar dolar para harcıyorlardı. Şimdi dışarıdan 500 bin yabancı geliyor. Sağlık hizmeti alıyor. 2 buçuk milyar para bırakıyor. Dışarıdan gelen 500 milyon insanda mı acaba istismar ediliyor. Sağlık hizmetlerindeki bu performansın dezavantajlarından yararlanıyor. Komik duruma düşmesinler. Bu milletle beraber sağlık hizmetlerinin daha iyi, daha güçlü olması ile ilgili varsa sağlıklı bir önerileri onları bekliyorum. Ama seçime 4 gün kala milletin kafasını karıştıracak böyle haberlerle kendilerini küçük duruma düşürüyorlar. Ben şahsen bu ülkenin medyası için, hele hele mesleğimin birliği için bunu üzüntüyle karşılıyorum. Ama vatandaş pazar akşamı gereğini onlara da söyler" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler