Müezzinoğlu'ndan eylem açıklaması!

İş bırakma eylemi yapan işçilerin haklarını makul ve meşruiyet zemininde aramaları gerektiğini savunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eylemleri kullanmak isteyen farklı niyetli kişiler olabileceğini söyledi.

Müezzinoğlu'ndan eylem açıklaması!
- A +

 

Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği toplantıya katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “İşçi arkadaşlarımıza ve bütün vatandaşlarımıza makulden asla ayrılmamalarını tavsiye ederim. Çözümler makul ve meşruiyet zeminlerinde olur. Bu zeminleri kaybederlerse kendileri de kazanamaz, kurumlarda tahribata sebebiyet verirler. Gördüğüm kadarı ile makul zeminde bir ilerleme var. Akşama sabaha bu makul zemin normalleşerek hem işçi arkadaşlarımızın rızkları ve çalıştıkları iş koşulları devam eder, iyileştirme de olabildiğince yapılır, hem de ülkenin üreten dinamiklerinin zaafa uğramamasına vesile olurlar. Makuliyet zemininde bir ilerleme var. Tüm işçi kardeşlerimin makuliyet zemininden ayrılmadan hak ve hukuklarını aramalarında bir mahsur yok” dedi.

“BU EYLEMLERİ KULLANMAK İSTEYEN FARKLI NİYETLİLER OLABİLİR”
Bursa’daki eylemleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun yakından takip ettiğini ifade eden Müezzinoğlu, “Ben de onlardan bilgi alıyorum. İstiyoruz ki bugün yarın bu hadiseler tamamen bitsin. Arkasında farklı niyetleri olanlar var. Tam seçim atmosferinde ülkenin, milli iradenin hak ve hukukuyla oynamak isteyenler bu tür zeminleri kullanmak istiyorlar. İşçi kardeşlerimizin sağduyusu buna fırsat vermemelidir" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler