Müezzinoğlu, vurulan belediye başkanı için hastanede!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız ile şoförünün silahlı saldırıya uğramasının ardından hastaneye geldi.

Müezzinoğlu, vurulan belediye başkanı için hastanede!
- A +

 


Edinilen bilgiye göre, AK Parti'li Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız, saat 16.00 sıralarında makamında silahlı saldırıya uğradı. Başçavuşluktan zabıta memurluğuna geçtiği öğrenilen F.B., zabıta müdürü olmak için başkanla tartıştı. F.B, silahla Başkan Yıldız’a ve makam şoförü Yener Şimşek’e ateş etti. Başkan başından, şoförü ise karnından yaralandı. Yaralılar hemen Şevket Yılmaz Hastanesi’ne kaldırılırken, saldırgan zabıta memuru ise araçla kaçarak kayıplara karıştı. Başkan Yıldız ve şoförünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Saldırının ardından Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve milletvekili adayları hastaneye gelerek, Başkan Yıldız ile şoförünün sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Müezzinoğlu, attığı tweette "Uğradığı menfur saldırı sonrası tedavi altına alınan Gürsu Belediye Başkanımız Cüneyt Yıldız'a acil şifalar diliyorum" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler