Müezzinoğlu Bursa'da konuştu!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emeklilere bayram müjdesi olarak istikrar kazandırdıklarını söyledi.

Müezzinoğlu Bursa'da konuştu!
- A +

 

Bursa'nın İznik ilçesinde AK Parti ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bayramdan önce koalisyon hükümetinin kurulmasının mümkün olmadığını söyledi. Bayramdan önce sadece ilk görüşmelerin gerçekleşeceğini belirten Müezzinoğlu, "1. turdan sonra Davutoğlu, diğer partilerle yaptığı görüşmeleri partimizin Merkez Yürütme Kurulunda istişare edecektir. Bunun sonucunda ikinci turda ilk olarak hangi partiyle görüşüleceği ortaya çıkacaktır. Bayramdan sonraki 10 gün içinde bu görüşmeler gerçekleşir. Görüşmeler olumlu olursa 2. ve 3. tur gelir. Olumlu seyretmezse parti olarak ne olacağına karar verilecektir. Sonucun ne olacağını şu an hiçbir siyasi partinin genel başkanı bilemediği gibi Davutoğlu da bilemez. Neticede karşılıklı iyi niyetli görüşmeler ve ülke sorunlarına çözüm sunulmasıdır" diye konuştu.

Emekliye bayram ikramiyesi verilip verilmeyeceği sorusu üzerine Müezzinoğlu, “Biz emeklimizle, memurumuzla, vatandaşımızla hep bir arada yürüyen bir hükümetiz. Çok müjdeli bir hayattan ziyade, çok istikrarlı bir yönetimi merkeze aldık. Yönetimlerde istikrar varsa hastamız, engellimiz, yaşlımız ve emeklimiz yarınlarına ait hesap ve planlarını yapar. AK Parti bunun kazanımlarını 13 yıldır bu ülkeye gösterdi. İstikrarsızlığın bedellerini yaşayan bir millete, istikrarın ne olduğunu gösterdi. Millet olarak en büyük korkumuz şu anda istikrar tereddüdüdür. İstikrar varsa gelişmeler devam eder, yoksa yarınımızın ne olacağı konusunda hepimiz tereddüt yaşarız" dedi.

Her yıl bu mevsimlerde kene ısırması ve sokma vakaları ile karşılaştıklarının ifade eden Müezzinoğlu, vatandaşları kene ısırması konusunda uyardı. Vatandaşların kene ısırması sonrası izleyecekleri ayrıntıları anlatan Müezzinoğlu, şunları söyledi: “Kene ısırması ile karşı karşıya kalan kişilere müdahale gecikince ve tedavileri sağlık merkezinde yapılmayınca ölümle sonuçlanabiliyor. Son 8 yıldır bu olayları yaşıyoruz. Bu anlamda vatandaşların tedbir alması lazım. Özellikle riskli bölgelerimiz olan Kastamonu, Amasya, Çankırı, Çorum ve 20’ye yakın illerde şubat ayı sonu itibariyle 4 aydır hane hane gezerek vatandaşları bilgilendiriyoruz. Alınması gereken tedbirleri anlatarak destek veriyoruz. Buna rağmen yine ölümle sonuçlanan vakalar oluyor. Vatandaşlarımız giydiği kıyafetlerine dikkat etmeli. Keneyi gördükleri zaman kendileri çekip çıkarmasın, hastanelere müracaat etsin. Çünkü burada zaman çok önemli. Kenenin vücuda yapışma süresi uzadıkça vücuda salgısı artıyor ve hastalık hızla yayılıyor.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler