Mudanya'da Moğollar rüzgarı esti

Mudanya Belediyesi, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında 1968 kuşağının ünlü müzik grubu Moğollar'ı Mudanyalı hemşerilerle buluşturdu.

Mudanya'da Moğollar rüzgarı esti
- A +

 

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleyen Mudanya Belediyesi, 1968 kuşağının en ünlü popüler müzik guruplarından biri olan ve  ünlü müzik adamı Cahit Berkay'ın da yer aldığı Moğollar gurubunu Mudanyalı hemşerilerle buluşturdu.


Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Eşi Gülbahar Türkyılmaz, Oğlu Ata ve Zeynep Türkyılmaz, belediye başkan yardımcısı Mustafa Ay ve eşi Mürüvvet Ay, belediye meclis üyeleri ve yüzlerce Mudanyalı, Moğollar konseriyle eğlenceli saatler yaşadı. Mudanya Mütareke Evi Müzesi önünde kurulan dev sahnede sahne alan Moğollar gurubu yakın geçmişte kaybettiğimiz ünlü sanatçılar Barış Manço ve Cem Karaca'nın yıllara meydan okuyan ve halen dillerde dolaşan ünlü parçalarını seslendirdiler. Duyarlılık örneği gösteren Moğollar gurubu, Soma faciasında hayatını kaybeden yüzlerce maden işçisinin anısına yaptıkları parçayı da seslendirerek, faillerinin ceza alana kadar bu parçayı seslendireceklerini dile getirdiler.


30 MART'TA MUDANYA'DA GÜNEŞ DOĞDU!

Gecede konuşma yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, "Bizim yaşımızdakilerin yani 1968 kuşağını yaşayanların çok iyi tanıdığı ve müziği onlarla sevdiği Moğollar Gurubunu Mudanya Belediyesi olarak, Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya'da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duydum. Ölümsüz şarkılara hayat ve soluk katan Moğollar gurubunu, Mudanyalı hemşerilerimizle buluşturduğumuz için çok sevinçliyiz" dedi. Başkan Türkyılmaz, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerle ilgili de mesaj vererek, "30 Mart'ta Mudanya'da doğan demokrasi güneşi, barış, kardeşlik ve emek güneşi, insanı insan yapan ve tüm değerlerin var olduğu o güneş bir daha batmayacak. Mudanya Mütarekesi olmasaydı Lozan olmazdı. Lozan olmasaydı Türkiye Cumhuriyet'i olmazdı. Bu daha başlangıç, Mudanya'yı tüm Türkiye'nin ve tüm dünyanın yakından tanıdığı, barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya'yı herkes tanıyacak ve bilecek. Mudanya'yı çok daha yaşanabilir bir kent yapmak için yola çıktık, arkadaşlarımızla, siz Mudanyalı hemşerilerimizle, Mudanya'yı geleceğe taşıyacağız, bunun adımlarını hep birlikte attık. 30 Mart'ta Mudanya'da doğan güneş, 7 Haziran'da Türkiye'de doğacak" dedi. Moğollar gurubunun lideri ünlü müzisyen Cahit Berkay da, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda Mudanya belediyesi ve Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın davetlisi olarak Mudanya da olmaktan büyük bir keyif aldığını belirtirken tüm işçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladıklarını belirtti. 1. 5 saatlik muhteşem bir konser sonunda Mudanya Belediye başkanı Hayri Türkyılmaz, Moğollar Grubu'nun ünlü ismi Cahit Berkaya'a buket çiçek ve teşekkür plaketi vererek, Mudanyalı hemşerilere verdikleri muhteşem müzik ziyafeti için teşekkür ederken, Moğollar Grubu'nu yeniden Mudanya'ya gelmesi için davet etti. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler