Mudanya Yolu Geçit Kavşağı ile hayat bulacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi, tramvay ihalesinin de sonuçlanmasıyla gözünü Mudanya Yolu’na çevirdi. Bursaray’ın hızlı trenle buluşmak üzere Balat’a uzatılması projesiyle birlikte Geçit Kavşağı için de projeler hazırlanıyor.

Mudanya Yolu Geçit Kavşağı ile hayat bulacak
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Mudanya’da yaşamayı cazip hale getirmek isteyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tramvay ihalesinin de sonuçlanmasıyla gözünü Mudanya Yolu’na çevirdi. Bademli, Balat, Geçit, Çağrışan ve Göynüklü gibi yeni yerleşim yerlerinin kentle bütünleşmeye başlamasıyla birlikte ulaşımın da kolaylaşacak olması, bölgede konut sektöründe ciddi hareketlilik kazanmıştı. Mudanya Yolu’nun tamamen yenilenmesi ve Bademli Kavşağı’nın yapılması şimdi de gözleri Geçit Kavşağı’na çevirdi.

Bursa’nın en sorunlu kavşağı olan ve sürücüler işkence çektiren Geçit Kavşağı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin gündemine girdi. Yalova Yolu üstündeki Buttim Kavşağı ile Yakın Çevre Yolu’ndaki Demirtaş Kavşağı’nı tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, tramvay ihalesinin de sonuçlanmasıyla ilgisini Mudanya Yolu için harekete geçti. Bursaray’ın hızlı trenle buluşmak üzere Balat’a uzatılması projesiyle birlikte Geçit Kavşağı için de projeler hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi, sıkışan tek kavşak kalan Geçit Kavşağı ile ilgili çalışmaları Bursaray projesiyle birlikte yürütüyor. Bursaray istasyonlarının da olduğu birkaç etüt proje çalışması yapıldı. İstasyonların kesinleşmesiyle projeye de start verilecek.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler