MTA dinozor iskeleti alacak

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Tabiat Tarihi Müze Müdürlüğü Ambarı için dinozor iskelet ve maketleri alacak

MTA dinozor iskeleti alacak
- A +

 

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, genel müdürlük, dinozor iskelet ve maketleri ile bilgilendirme levhaları satın almak için ihaleye çıktı.

İhale, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) İhsan Ketin Toplantı Salonu'nda 4 Ağustos'ta açık ihale usulü ile yapılacak.

Büyük etobur dinozorlardan Allosaurus, otobur dinozorlardan Triceratops, sırtında ısı ayarlayıcı kalkanlar bulunduran dinozor Stegosaurus iskeletlerinin alınacağı ihale ile bilinen en büyük dinozorlardan Brachiosaurus, deniz sürüngeni Ichthyosaurus, kabuklu Ammonit, ön bacakları kısa arka bacakları uzun Spinosaurus ve kuyruğunun ucundaki taş gibi kemiği ile çok büyük kayaları parçalayabilen Ankylosaurus dinozorlarının maketleri, avcılığı ile meşhur T-Rex dinozorunun kafası ve birer adet de Asya fili ile gerçek görünümlü ayı maketi alınacak.


MTA, ihale ile ayrıca, dinozorlar hakkındaki ayrıntıları içeren bilgilendirme levhaları da satın alacak.

Yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak ihaleye katılacaklardan sanayi sicil belgesi, imalat yeterlik belgesi gibi belgeler istenecek.

Malların teslim tarihi, sözleşmenin imzalanmasına müteakip işe başlama talimatının tebliğinden itibaren 120 takvim günü olacak.

Tüm iskelet, maket ve bilgilendirme levhaları MTA Genel Müdürlüğü'nün Tabiat Tarihi Müze Müdürlüğü Ambarı'na teslim edilecek.

Yorum Ekle