sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Mourinho: Guardiola kolayı seçti

Chelsea'ye ikinci dönüşünün ikinci sezonunda şampiyonluk kazandıran Jose Mourinho, yine dikkatleri üzerine çekmekle gecikmedi. Mourinho'nun hedefinde Bayern teknik direktörü Pep Guardiola vardı.

Mourinho: Guardiola kolayı seçti
- A +

 

Premier Lig'de Chelsea, Crystal Palace'ı Hazard'ın golüyle 1-0 yenip bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan ederken; maç sonrası Jose Mourinho'nun hedefinde sürpriz bir şekilde Pep Guardiola vardı. İspanya'da Real Madrid'i çalıştırdığı dönemde sık sık o dönem Barcelona'yı çalıştıran Guardiola'yı hedef alan Portekizli, alışkanlığına farklı ülkelerde de olsa devam etti. Jose Mourinho, şampiyonluk maçının ardından değerlendirmeler yaparken, Guardiola'ya üstü kapalı göndermede bulundu. Mourinho, Barcelona'daki görevinden ayrıldıktan sonra Alman liginde hemen hemen rakipsiz haldeki Bayern'in başına geçen ve üstüste iki sezon takımla şampiyonluk yaşayan Guardiola için, "Akıllı bir adam değilim. Şampiyon olması daha kolay olan bir ülkede takım çalıştırabilirdim ama ben en zor ligi seçtim" dedi.

"Mutlu olduğum bir ülkede mutlu olduğum bir takımı seçtim" diyen Mourinho, "Bir risk aldım. Premier Lig'e ilk gelişimin üzerinden 10 yıl sonra tekrar şampiyonluk kazandım. Daha önce çalıştırdığım Inter, Real Madrid ve Chelsea'de şampiyonluk yaşadım. Her şampiyonluk önemli; İspanya'da Real Madrid'in başındayken en büyük rakip Barcelona karşısında 100 puan toplayarak elde ettiğim şampiyonluk en büyük en mutlu oluğum başarımdı" diye konuştu.

Sözlerinin ilerleyen bölümlerinde de üstü kapalı göndermelerde bulunmaya devam eden Mourinho, "Belki gelecekte daha akıllı olup, herkesin şampiyon olabileceği bir başka ülke seçerim. Belki de daha akıllı olurum; ancak ben bu tür zorluklardan hoşlanıyorum. Sanırım doğru yerdeyim ve Abramovich (Chelsea'nin sahibi) gitmemi söyleyinceye kadar buradayım" ifadelerini kullandı.

NTVSpor

Yorum Ekle

İlgili Haberler