sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Mobilyada tasarım önemli

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, mobilyada tasarıma daha çok önem verilmesi gerektiğini söyledi. Anıl, Türkiye’nin ihracatının kilogram başına 1,30 dolar olduğunu mobilyanın ise kilogram başına 5 doların da üzerinde fiyata ihraç edildiğini belirtti.

Mobilyada tasarım önemli
- A +

 

İnegöl Mobilyum AVM Başkanı Haluk Özbek, İTSO’yu ziyaret etti. Özbek, toplam 225 bin metrekare alanda kurulan tesisin ilk etabının açıldığını belirterek, ikinci etabında 2016 yılında hizmette olacağını söyledi. Özbek, “Alanında sadece Türkiye’nin değil bütün Avrupa’nın en büyük AVM’sini İnegöl’e kazandırdığımız için çok mutluyuz. Bu tesis, İnegöl mobilyacılarının ortak eseridir” dedi.
İTSO’nun mobilya sektörüne yaptığı katkılara teşekkür eden Haluk Özbek, “İnegöl’ün ortak fayda kuruluşu olarak gördüğümüz ve üyesi olduğumuz İTSO, mobilya sektörüne son yıllarda önemli destekler veriyor. Bu destekler nedeniyle, oda Başkanımız Metin Anıl’ın nezdinde yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bundan sonrası içinde İnegöl mobilyasının ulusal ve uluslararası tanıtımı için daha çok destek beklediğimizi vurgulamak istiyorum” dedi.

MOBİLYA ÖNEMLİ BİR SEKTÖR

İTSO Başkanı Metin Anıl’da mobilya sektörünün önünün açık olduğunu söyledi. Türk mobilya sektörünün dünyada ağırlığını hissedilmeye başladığını vurgulayan Anıl, İnegöl’ün Türk mobilya sektörüne öncülük ettiğini belirtti. Anıl, “İnegöl’de 100 yıllık geçmişe sahip olan mobilya sektörünün başarısında İnegöllü müteşebbislerimizin payı çok büyük. Sektörün tanıtımında çok başarılıyız” dedi.

TÜRKİYE’NİN MOBİLYA VADİSİ

Mobilyum AVM’nin bulunduğu bölgenin Türkiye’nin mobilya vadisi haline geldiğine dikkat çeken Metin Anıl, “Bu projeyi, İnegöl mobilyasını çok ileriye taşıyacak önemli bir yatırım olarak görüyoruz. Üyelerimiz olarak bizi gururlandırdınız. İTSO yönetimi olarak, İnegöl ekonomisinin bel kemiği olan mobilya sektörüne sürekli olarak destek veriyoruz” diye konuştu.
İTSO olarak mobilya sektörüne önem vermeye devam edeceklerinin altını çizen Anıl, sektörün tanıtımı için mümkün olan en fazla desteği vereceklerini belirterek, “İnegöl mobilyasının üretim alanı meselesi yok. Fuarcılık ve diğer tanıtım faaliyetlerinde de başarılıyız. Bundan sonrası için tasarıma daha çok önem vermeliyiz. Kısa süre önce hizmete giren tasarım merkezinin bu konuda sektöre büyük fayda sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler