Minibüste kumandalı kaçak sigara zulası

Polislerin Erzincan'da durdukları minibüste sigaraların saklanması için özel olarak hazırlanan kumandalı zula ise görenleri şaşırttı.

Minibüste kumandalı kaçak sigara zulası
- A +

 

Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekipleri durdurdukları bir minibüs içerisinde 5 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirdi. Sigaraların saklanması için özel olarak hazırlanan kumandalı zula ise görenleri şaşırttı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, dün saat 12.30 sıralarında Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde bulunan uygulama noktasında bir minibüsü durdurdu. 44 yaşındaki İ.B. yönetimindeki minibüsü durduran ekipler, araç içerisinde arama yaptı. Minibüsün bagaj bölümünde zeminine özel olarak yapılmış, arka stop lambası içerisine yerleştirilen kumandayı fark eden ekipler, kumanda düğmesine bastıklarında kapağın yukarı kalkması sonucu bölme içerisine gizlenmiş sigaraları fark etti.

Emniyet müdürlüğü garajına çekilen minibüs içerisine özel olarak hazırlanmış ilginç zuladan çıkartılan 5 bin 500 paket sigaraya el konulurken, sürücü İ.B. ve yanında bulunan S.Ç. hakkında '5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet' suçundan yasal işlem başlatıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler