sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Minibüs şoförünü 30 kişilik grup linç etmek istedi

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bindiği minibüsün şoförü ile tartışan genç kızın yakınlarından oluşan yaklaşık 30 kişilik grup, Minibüsçüler Kooperatifi’ni basarak şoförü linç etmek istedi.

Minibüs şoförünü 30 kişilik grup linç etmek istedi
- A +

 

İddiaya göre, Veli Karagöz yönetimindeki minibüse binen genç bir kız, öğrenci olduğunu iddia ederek şoföre öğrenci kimlik kartını gösterdi. Kimlik kartının süresinin dolduğunu belirten minibüs şoförü Veli Karagöz, "Kartınız geçersiz. Bu nedenle tam ücret ödemelisiniz" deyince ikili arasında tartışma başladı. Tartışma sonrası minibüsten inen genç kız, durumu yakınlarına anlattı. Öfkelenen genç kızın yakınları, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Kumlugeçit mevkisinde bulunan S.S. 25 Nolu Çerkezköy Akarsu Birlik Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne geldi. Yaklaşık 30 kişilik grup, minibüs şoförü Veli Karagöz'ü feci şekilde dövdü. Çevredekiler tarafından öfkeli kalabalığın elinden kurtarılan Veli Karagöz, arkadaşları tarafından Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaşanan kavga üzerine toplanan kooperatif üyeleri Gazi Polis Merkezi’ne giderek, karşı taraftan şikayetçi oldu. Burada taraflar arasında çıkan tartışma büyümeden sona erdi.

"ŞOFÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTE MEZUNU"

Konuyla ilgili Gazi Polis Merkezi önünde açıklama yapan Akarsu Birlik Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Öztürk, "Benim şoförüm 4 yıllık üniversite mezunu. Biz sıfır arabalarla hizmet vermeye gayret ediyoruz. Duraklarımıza giremiyoruz. Bize küfür ediyorlar, tehdit ediyorlar. Bugün de 30 kişi gelip odamızı basıyor" dedi. 

Tartışmanın öğrenci olduğunu iddia eden kişiye öğrenci kimlik kartının sorulması ile başladığını kaydeden Öztürk, "Sen bana nasıl kart sorarsın diyerek şoförümüzle tartışmaya başlıyor. Zaten kart göstermek zorunda. Biz kurallara uygun bir şekilde yaşıyoruz. Üzerinde öğrenci üniforması bulunmayanlar öğrenci kimlik kartını göstermek zorundadır" diye konuştu. 

Ali Öztürk, "Daha sonra yakınları kooperatifimize geldi. Bana durumu anlattılar. Ben de paralarını geri iade ederek kendilerinden özür diledim ve konuyu büyütmemelerini istedim. Fakat şoförün kendilerinden özür dilemesi gerektiğini, kooperatifi başımıza yıkacaklarını söylediler. Bunun bir anlamı var mı? Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bizim haysiyetimizle, şerefimizle oynadılar. Biz bu şartlar altında halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Ama sabrımız da bir yere kadar" dedi.  

Yorum Ekle

İlgili Haberler