"Milletimizin tercihi karşısında boynumuz kıldan ince"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz, başarısız sayılmayacak bir seçim geçirdiklerini söyledi.

"Milletimizin tercihi karşısında boynumuz kıldan ince"
- A +

 

Partisinin seçim sonuçlarını değerlendiren Yılmaz, "MHP olarak Bursa'da yüzde 17.5 civarında oy alarak 3 milletvekili çıkardık. 2011 seçimlerinde kıl payı kaçırdığımız 3'ncü milletvekillini bu sefer kazandık. Beklentimiz bu doğrultudaydı. Ama nihayetinde 2011 genel seçimlerinde oyumuz yüzde 14'tü. Bugün yüzde 17.5 civarı, 18'e yakın bir oy almış durumdayız. Dolayısıyla çok başarılı olmasak da başarısız sayılacak bir sonuç bizim açımızdan hasıl olmamıştır. Biraz daha bu seçimde oy almış olsaydık 4'ncü milletvekillini çıkarmış olacaktık" şeklinde konuştu.
Milletin tercihine saygı duyduklarını ifade eden Yılmaz, "Milletimizin tercihine boynumuz kıldan ince. Türkiye genelinde de hadiseye bakacak olursak bu seçimin kaybedeni AK Parti olmuştur. Netice itibariyle bizler de önce ülkem, sonra milletim, sonra partim diyen bir anlayışın temsilcileriyiz. Netice itibariyle hükumet noktasında da partimizin yetkili kurulları önümüzdeki günlerde toplanarak bir değerlendirme yapacaktır" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler