evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyat'Milletimizin takdiri koalisyon gerektiriyor'

Maliye Bakanı Şimşek, "Milletimizin takdiri şu anda koalisyon gerektiriyor. Ümit ederiz ki bu koalisyonda da yapıcı şekilde ülke meselelerinin önümüzdeki dönemde çözülebileceği birliktelikler ve felsefe hüküm sürer" dedi.

'Milletimizin takdiri koalisyon gerektiriyor'
- A +

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonrası milletin takdirinin koalisyonu gerektirdiğine işaret ederek "Ümit ederiz ki bu koalisyonda da yapıcı şekilde ülke meselelerinin önümüzdeki dönemde çözülebileceği birliktelikler ve felsefe hüküm sürer" dedi.

Bakan Şimşek, AK Parti Gaziantep il teşkilatınca düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, her zaman ülke menfaatlerini parti ve kişisel menfaatlerin üzerinde tutan bir anlayışa sahip bulunduklarını söyledi.

Seçim öncesi verilen vaatlerin sonuna kadar arkasında olduklarını ifade eden Şimşek, Gaziantep'i geliştirecek, refah seviyesini artıracak ve daha yaşanabilir kent haline gelmesini sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi için her zaman takipte bulunacaklarını vurguladı.

Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığını dile getiren Şimşek, ülkede yaşayanlar şükrederek huzur içerisinde iftarını yaparken dünyanın farklı bölgelerinde durumun böyle olmadığına dikkati çekti.

Ramazan ayında bile zulmün devam ettiği, devlet niteliğini kaybetmiş coğrafyaların bulunduğunu aktaran Şimşek, şunları kaydetti:

"Maalesef ramazanda bile kanın döküldüğü dönemden geçiyoruz. Biz Türkiye'deki istikrarın, huzur ortamının, kardeşliğin ve birlikteliğin değerini çok iyi biliyoruz. Bunun daha da pekişmesi için önümüzdeki dönemde bu güzel ülkemizin huzur, barış içerisinde daha yüksek refah seviyesini yakalayabilmesi için sizin de bildiğiniz gibi reformlar gerekiyor. Reformlar tabii ki ancak siyasi istikrarla uygulamaya konulabiliyor. Milletimizin takdiri şu anda koalisyon gerektiriyor. Ümit ederiz ki bu koalisyonda da yapıcı şekilde ülke meselelerinin önümüzdeki dönemde çözülebileceği birliktelikler ve felsefe hüküm sürer."

"Yumruklar sıkılmasın"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ise sandıktan "başımız gözümüz üstüne" diye nitelendirecekleri bir sonuç çıktığını söyledi.

Milletin ortaya koyduğu iradeye saygı duyduğunu ifade eden Gül, seçimin hemen ardından, il il millete nasıl daha iyi hizmet edilebileceğini araştırdıklarını vurguladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler