Milas'ta 17 işçi hastaneye kaldırıldı

Muğla'nın Milas İlçesi'nde aynı firmada çalışan 17 kişi zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen çalışanlar kontrol amacıyla gözetim altında tutuluyor.

Milas'ta 17 işçi hastaneye kaldırıldı
- A +

 

Milas'taki bir balık temizleme firmasında görev yapan 17 kişi, bugün saat 08.30 sıralarında baş dönmesi ve genel durum bozukluğu şikayetleriyle 75'inci Yıl Milas Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne başvurdu. İlk müdahaleleri yapılan çalışanların genel durumu hakkında bilgi veren 75'inci Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Tarık Çubukçuoğlu, "Gerekli tahliller yapıldı. Şu anda durumu ağır olan hastamız yok. Hastalarımızın çalıştıkları ortamda yapılan bir dezenfekte çalışmasının ardından şikayetlerinin oluştuğunu tespit ettik. Toplum Sağlığı Merkezi Müdürlüğü personelleri de işyerinde inceleme yapacak" dedi.

Firmanın çalışma şartlarının düzenli olmadığını öne süren bazı işçilerin yakınları, "Vardiya saatleri belirsiz. İzin ve tatil günleri belirsiz. Çalışma sırasında yapılan bir ilaçlama nedeniyle zehirlenme yaşanmış" diye konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Kökten de hastaneye gelerek işçilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Firma yetkilileriyle de görüşerek çalışma alanlarında daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunduğunu söyleyen Kökten "Bu 17 kişi yaşamını yitirebilirdi" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler