Mide ameliyatından ölen Ceyda uğurlandı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, mide küçültme ameliyatı olduktan dört gün sonra rahatsızlanıp hastanede tekrar ameliyat olurken hayatını kaybeden Ceyda Yanık, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Mide ameliyatından ölen Ceyda uğurlandı
- A +

 

Kilo problemi yaşayan 35 yaşındaki Ceyda Yanık, fazla kilolarından kurtulmak için bir hafta önce Karşıyaka Devlet Hastanesinde mide küçültme ameliyatı oldu. Bir alışveriş merkezinde yöneticilik yapan Yanık, bir gün hastanede kontrol altında yattıktan sonra iddiaya göre tedavisine evinde devam edilmek üzere taburcu edildi. Ceyda Yanık, geçen Çarşamba günü kan kusması ve mide ağrısı şikayetiyle tekrar hastaneye getirildi. Yapılan kontrollerde, Yanık'ın midesinde sıvı biriktiği ve ikinci kez ameliyat olması gerektiği belirlendi. Ancak, kan değerlerinin yüksek çıkmasından dolayı ilaç tedavisi uygulanıp hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı.

Tedavi sonucu Ceyda Yanık'ın kan değerleri düzelince, dün yeniden ameliyata alındı. Ameliyat sırasında fenalaşan Ceyda Yanık, hayatını kaybetti. Yanık'ın cenaze namazı, bugün öğle namazının ardından Karşıyaka Bostanlı Camisinde kılındı. Cenazeye Yanık'ın yakınları, arkadaşları ve sevenleri katıldı. Ceyda Yanık, Doğançay mezarlığına defnedildi. Adli tıptan gelecek otopsi raporuna göre, Sağlık Bakanlığının olayla ilgili soruşturma açacağı belirtildi.

Yorum Ekle