sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


MHP’li Aydın, ne için vize uygulaması istiyor?

Bursa Osmangazi Belediye Meclisi Üyesi ve MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın, heyelan bölgelerindeki yapılaşma ve fay hattındaki imar izinlerine karşı haykırışlarına kulak verilmediğini öne sürdü.

MHP’li Aydın, ne için vize uygulaması istiyor?
- A +

 

Cemil Aydın, yıllardır gerek Osmangazi Belediye Meclisi’nde, gerekse diğer platformlarda ısrarla gündemde tutmaya çalıştıkları zemin vize uygulamasını tekrar kamuoyunun dikkatine sunmak istediklerini söyledi. Aydın, heyelan bölgelerindeki yapılaşma ve fay hattında verilen imar hakkına tekrar dikkat çektiklerini belirterek, “Yıllardan beri feryat ediyoruz ama yerel yönetimler gerekli duyarlılığı göstermemektedir. Tüm yerel yönetimler bünyesinde jeoloji mühendislerinden oluşacak kontrol ve izin mekanizmasının aciliyetine vurgu yaparken ille de deprem mi olması gerekir diye de soruyoruz?” dedi.

Zemin vize uygulamasının zorunluluğuna dikkat çeken Cemil Aydın, şunları söyledi:

“İlçemizdeki deprem çalışmalarının daha etkin bir netice vermesi açısından jeoloji mühendislerinden oluşacak bir kontrol sistemini acilen hayata geçirilmesini öneriyoruz. Bu yapı ilgili müdürlüklere bağlı olabileceği gibi yeni bir müdürlük veya oluşum içerisinde değerlendirilebilir. Yalova Belediyesi’nde olduğu gibi jeoloji mühendislerinden oluşacak bir çalışmayla imar izni verilen yerlere aynı anda zemin kullanım vizesi de verilmesinin çok isabetli olacağı kanaatindeyiz.

Çünkü; bilinen bir gerçektir ki, ilçemizdeki fay hatları, heyelan bölgesi, taşkın alanlar, depremsellik anlamında 1/1000’lik planlarda yoktur, işlenmemiştir veya eksik işlenmiştir. Ne yazık ki halen fay hatları üzerine imar hakkı verilmeye devam edilmektedir.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler