MHP'de istifa! Sosyal medyadan açıkladı...

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde Gürdal Yüzügüler, Büyükşehir ve Nazilli Belediye Meclisi üyeliği görevlerinden istifa ettiğini, açıkladı.

MHP'de istifa! Sosyal medyadan açıkladı...
- A +

 

Nazilli'de Milliyetçi Hareket Partisi'nden iki dönemdir meclis üyeliği yapan inşaat mühendisi Gürdal Yüzügüler, sosyal medya hesabından istifasını açıkladı. Halen parti üyesi olan Yüzügüler'in, istifasıyla ilgili resmi başvuruyu da yaptığı bildirildi. Yüzügüler kamuoyuyla paylaştığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:


"1999, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi'ni temsilen üstlenmiş olduğum belediye meclis üyeliği görevlerimi, inandığım doğrulardan ve övünç kaynağım olan ülkücü kimliğimden en ufak bir sapma olmaksızın, yerine getirmenin gayreti içinde oldum. Bu düşünce yapısıyla, her daim güçlünün değil, hak edenin yanında durmaya çalıştım. Niyetim teşkilatımı ve bu kutlu davada yola çıktığım hiçbir arkadaşımı yalnız bırakmak değil, ancak son zamanlarda, içinde bulunduğumuz siyasi zeminin değerlerimden farklılık gösterdiğini üzülerek fark ettim. Kişisel olarak yanlış bulduğum bazı şeyleri düzeltme çabalarımdan da bir sonuç alamadım. Sadece resmi törenlerde protokol mensubu sıfatıyla bulunmak için seçilmediğim, Nazillimize ve Nazillililere daha çok hizmet verebilmek için bu görevlere geldiğim inancıyla, Belediye Meclis Üyeliği görevimden ayrılıp, 2009 yılından beri dondurmuş olduğum ticari hayatıma geri dönme kararı aldım. Sonuç olarak, Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Nazilli Belediye Meclis Üyeliği ve çalıştığım komisyonlardan istifa etmekte olup, sadece Belediye Meclis Üyesi iken değil her şekilde ve zeminde Nazillimizin ve hemşehrilerimizin hizmetinde olduğumu özellikle belirtmek isterim."


Yüzügüler'in istifasıyla birlikte Belediye Meclisi'nde 16 üyesi bulunan MHP'de 17'inci sırada bulunan Hakan Karakaş meclise girdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler