MHP bugün seçim beyannamesini açıklayacak

MHP’nin seçim beyannamesini ve adaylarını tanıtacağı toplantının başlamasına dakikalar kala Başkent Ankara’daki Arena Spor Salonunun büyük bölümü doldu. Sanatçı Atilla Yılmaz’ın şarkılarıyla coşan salonda “Saray değil fabrika yapmak için bizimle yürü Türkiye” yazısı dikkat çekti.

MHP bugün seçim beyannamesini açıklayacak
- A +

 

Ak Parti, CHP, HDP’nin peş peşe seçim beyannamesini açıklamalarına rağmen MHP, aday tanıtımı ve beyannamesi için 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü tercih etti. Saat 13.00’te başlayacak toplantı için Arena Spor Salonuna saatler öncesinden köfteciler, bayrakçılar, rozetçiler ile çok sayıda seyyar satıcı geldi. Arena Spor Salonuna, yan yana Türk bayrağı; Atatürk, MHP’nin kurucu lideri Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin fotoğrafları ile MHP bayrağı asıldı.

83 yaşındaki bir partili yerinde duramadı

7 Haziran seçimleri için “Bizimle Yürü Türkiye” ana temasını işleyen MHP, “Saray değil fabrika yapmak için”, “Yolsuzluğa karşı yoksulluğa karşı”, “Bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı”, “Haksızlığa adaletsizliğe karşı”, “İçeride huzurlu dışarıda itibarlı yaşamak için” sloganlarıyla da hükümetin politikalarına yönelik eleştirilerini özetliyor.

MHP'liler salonda çalınan şarkılara eşlik etti

MHP’nin seçim beyannamesinde gelir adaletsizliğini, yolsuzluğu, yoksulluğu bitirme sözü vererek; emeklilere, asgari ücretlilere, kayıt dışı çalışanlara, esnaf ve çiftçilere yönelik çok sayıda vaatte bulunacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler