Mezuniyet balosu fotoğrafı onları viral yaptı

Mikenzy Snell ve Matt Pliska sıradışı bir çift olarak mezuniyet balosuna katılmaya karar verdiklerinde dünya çapında bir ilgi göreceklerini düşünmüyorlardı ancak öyle oldu.

Mezuniyet balosu fotoğrafı onları viral yaptı
- A +

 

Mezuniyet baloları özellikle yurt dışında büyük anlam taşıyan etkinlikler. Bir genç kızın mezuniyet balosuna birlikte gideceği erkek, genelde romantik yakınlaşma içerisinde olduğu birisi olarak görülür. Baloya birlikte giden çiftler hep dikkat çeker, ancak ABD Waupaca'da bir mezuniyet balosuna katılan bu çift çok farklı bir şekilde dikkat çekti!

Mezuniyet balosunda ufak bir pankart açtılar ve o pankartta yazanlar herkese çok özel bir mesaj verdi.


Uzun yıllardır birbirini tanıyan ikili birlikte daha önce defalarca yemeğe çıktı, sinemaya gitti ve spor etkinliklerine katıldı. Ancak hiçbirinde bu kadar büyük bir ilgiyle karşılaşmamışlardı.


Çok yakın arkadaş olan ikiliden Matt Pliska'nın Down sendromlu oluşu aralarındaki bu sıcak bağı çok özel yapıyor. Çok pozitif bir bakış açısı olan Matt hayatı boyunca Mikenzy için bir ilham kaynağı olmuş.


Aralarındaki arkadaşlığı sonsuza dek sürdürmeye kararlı ikili mezuniyet balosuna da birlikte katıldılar ve bir pankart açarak üstündeki yazıyla dünyaya mesaj verdiler: "Gerçek aradaşlar fazla kromozomları saymazlar"


Down sendromuna sahip insanlarda fazladan 21 kopya kromozom bulunuyor.

Yorum Ekle