Mehmetçik Vakfından şehitler için mevlit

Mehmetçik Vakfı, vatanın bütünlüğü ve ulusun güvenliği uğruna canlarını feda eden şehitler, merhum gaziler ve hayatını kaybetmiş bağışçılar için il temsilciliklerin bulunduğu 7 ilde cuma namazında mevlit okuttu. Bursa'daki mevlit Ulucami’de icra edildi.

Mehmetçik Vakfından şehitler için mevlit
- A +

 

Cuma namazı öncesinde okunan mevlit programına Bursalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Okunan Kuran ve yapılan dualara hep birlikte eşlik eden vatandaşlar Ramazan ayında düzenlenen bu etkinlikte bulunmanın hazzını yaşadı.

TSKMEV Bursa temsilcisi İbrahim Güven, “Okutulan mevlit şehitlerimiz, merhum gazilerimiz ve bize gönüllerini açarak bağış yapan merhum bağışçılarımız adına okutuluyor. Allah hepsinin ruhlarını şad etsin. Böyle güzel bir etkinliğe katılan Bursa halkına da teşekkür ediyoruz.” dedi.

RAMAZAN’IN SON CUMASINDA ULU CAMİ DOLDU TAŞTI

Öte yandan rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının son cumasında Ulu Cami doldu taştı. Bütün camilerde olduğu gibi Ramazan’ın son cumasını huşu içinde eda etmek isteyen Müslümanlar camilere akın etti. Bursa’da da özellikle Ulu Cami başta olmak üzere Selatin camilere akın eden vatandaşlar Ramazan’ın son cumasında camileri tıklım tıklım doldurdu. Vatandaşlardan bazıları ağaç gölgelerine serdikleri hasırlar üzerinde namaz kılarken, bazıları ise aşırı sıcağa rağmen cami bahçesinde namazını eda etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler