Mehmet Ayvalıtaş davasında keşif kararı

Ümraniye’de Gezi eylemlerine destek için yapılan yürüyüş sırasında bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin davada mahkeme, olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.

Mehmet Ayvalıtaş davasında keşif kararı
- A +

 

Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin davanın 8. duruşması, Anadolu Adalet Sarayı’ndaki 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşma öncesi adliye ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Duruşmada Mehmet Ayvalıtaş’ın ailesi hazır bulunurken, mahkeme salonuna müştekiler dışında kimse alınmadı. Adliye önünde toplanan bir grup ise Ayvalıtaş ailesine destek verdi. Tanıkların dinlendiği duruşmada mahkeme, 14 Ekim günü olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi. Mahkeme, duruşmayı 11 Kasım 2015 tarihine erteledi.

Duruşma sonrası bir açıklama yapan baba Ali Ayvalıtaş, “İnanın iki yıldır ilk kez bugün yüzüm güldü. İnşallah adalet geliyor umudu doğdu. Bana göre adalet rayına oturur gibi geldi. İki yıl sonra avukatların baskısı ile keşif için gün verildi. İnşallah istediğimiz amaca ulaşacağız. Geçen duruşmalarda Türkiye’ye yakışmayan görüntüler oldu. Adalet herkes için geçerlidir” dedi.

Ailenin avukatı Ömer Kavili ise, “Davanın 8. duruşması yapıldı. Davanın ilk başında yapılması gereken keşif, 7 duruşma boyunca keyfi olarak ertelendi. Bugünkü duruşmada heyetin başka seçeneği kalmadığı için keşif için 14 Ekim tarihine gün verildi” diye konuştu.

Adliye önünde slogan atarak bekleyen grup, yapılan açıklamaların ardından olaysız şekilde dağıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler