Meclis'ten hain saldırıya kınama!

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’a yapılan saldırıyı kınadı.

Meclis'ten hain saldırıya kınama!
- A +

 

ı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Özellikle ilçe belediyelerimiz, bu tür olaylara karşı tedbirlerini arttırmalı” dedi. CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ ise, Gürsu’da seçim çalışmalarını durdurduklarını açıkladı.
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin mayıs ayı toplantısında Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’a yapılan saldırı kınandı. Toplantı öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldız'a yapılan hain saldırının herkesi üzdüğünü belirterek, “Gürsu Belediye Başkanımız Cüneyt Yıldız, herkes tarafından sevilen bir kişiydi. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşarak aramıza döner. Ancak bu tabi kolay bir durum değil. Bize dua etmek düşüyor. Allah acil şifalar versin” dedi.
Bu tür saldırılar konusunda belediyelerin ciddi tedbir alması gerektiğinin altını çizen Altepe, “Özellikle ilçe belediyelerimizin bu tür olabilecek saldırılar karşısında dikkatli olması, ciddi güvenlik tedbir alması gerekiyor. Kim olursa olsun, başkanlık makamına rahatlıkla girmemesi, güvenlik ile ilgili sistemi oturtmaları gerekiyor. Burada saldırgan müdürlük görevi istemiş, kabul edilmeyince saldırıyı gerçekleştirmiş. Belediye binaları çevreleri ve belediye başkanlarının çevrelerinin daha ciddi güvenlik önlemleri alınmasında yarar var” diye konuştu.

CHP GÜRSU’DA SEÇİM ÇALIŞMALARINI DURDURDU
CHP Grup Sözcüsü Erdal Aktuğ ise, hain saldırıyı kınadıklarını ifade ederek, “Bu saldırı hepimizi üzdü. Kişilerin sağlığı her şeyden önce gelir. Biz CHP olarak Gürsu’daki tüm seçim çalışmalarımızı durdurduk. Gürsu Belediye Başkanımızın da bir an evvel sağlığına kavuşmasını istiyoruz” dedi.
MHP Grup Sözcüsü İhsan Bilgili de, yapılan saldırıyı esefle kınadıklarını söyledi. Konuşmaları ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler