Reklamı AçReklamı Kapat

Meclis yeni milletvekillerini bekliyor

TBMM, 25'inci Dönem milletvekillerini karşılamaya hazırlanıyor. Yeni milletvekilleri, yarından itibaren mazbataları ile TBMM'de kaydını yaptırabilecek.

Meclis yeni milletvekillerini bekliyor
- A +

 

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Meclis'in yeni milletvekilleri için hazır olduğunu söyledi. 

Mazbatasını alan milletvekillerinin yarından itibaren Meclis'e gelerek kaydını yaptırabileceğini vurgulayan Neziroğlu, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığının ikişer personelinin, 3 giriş kapısında da milletvekillerini karşılayacağını bildirdi.

İrfan Neziroğlu, Meclis kampüsü içinde yön tabelalarıyla milletvekillerini kaydın yapılacağı şeref holüne yönlendireceklerini kaydederek, "Milletvekilleri şeref holüne geldiğinde, yine orada 2 personelimiz, çiçek ve çikolata ikram ederek karşılayacak" dedi.

Genel Sekreter Neziroğlu, milletvekilinin evrakını teslim etmesinin ardından, Genel Kurul oylaması ve yoklaması için parmak izinin alınacağını ve banka hesabını açtıracağını anlattı. 

Neziroğlu, kayıt işlemlerini tamamlayan milletvekilinin rozetini alacağını ve son olarak da fotoğrafının çekileceğini bildirdi.

"Geçen dönemden farklı uygulamamız var"

TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu, 25'inci Dönem'de, geçen dönemden farklı bir uygulamalarının olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bu dönem ilk kez milletvekillerini bilgilendirmek amacıyla stant açtık. Kanunlar ve Kararlar Başkanlığının, Araştırma Hizmetleri Başkanlığının, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ile Bilgi İşlem Başkanlığının stantları olacak. Kanunlar ve Kararlar Başkanlığının standında, milletvekillerinin yasama çalışmaları sırasında yararlanabilecekleri yasama evrakı, kitaplar ve dokümanlar olacak. Bu kitaplar ve dokümanları bir çantayla vereceğiz. Milletvekilinin sorularını yanıtlamak amacıyla da bu başkanlıktan uzman arkadaşlar orada olacaklar. Böylece milletvekili Meclis'i tanıyacak ve yasama çalışmalarının nasıl yapıldığını öğrenecek. 

Geçen dönem olduğu gibi bu dönemde de milletvekillerine, 'milletvekili yasama el kitabı' ile 'milletvekilipersonelinin el kitabı' vereceğiz. Bu kitapları, uzmanlar ve danışman arkadaşlardan aldığımız geri dönüşlerle, geçen döneme göre biraz daha zenginleştirdik. Araştırma Hizmetleri Başkanlığının standında, bu başkanlık tarafından hazırlanan kitaplar yer alacak. Uzmanlar, milletvekillerine bu başkanlıktan nasıl yararlanacağı konusunda bilgi verecek. Milletvekiline, Bilgi İşlem Başkanlığının standında ise mobil uygulama, telefonlar, sosyal medya hesapları ve teknik konularda bilgi verilecek."

Yorum Ekle

İlgili Haberler