Mecidiyeköy-Mahmutbey hattı çalışmaları başladı

İstanbul Metrosu’nun en önemli akslarından biri olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı’nın Mecidiyeköy İstasyonu yapım çalışmaları başladı.

Mecidiyeköy-Mahmutbey hattı çalışmaları başladı
- A +

 

Kabataş- Beşiktaş ve Halkalı Bahçeşehir uzantıları ile birlikte İstanbul Metrosu’nun en önemli akslarından biri olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı’nın Mecidiyeköy İstasyonu için yapım aşaması bugün itibariyle başladı. İnşaatın başlaması nedeniyle Şişli Fulya Mahallesi Bahçeler Sokak’ın bir bölümü trafiğe kapatıldı. Bu kapsamda yine Büyükdere Caddesi’nin, Aytekin Kotil ve Ortaklar Caddeleri arasında kalan kesiminde kısmi şerit daraltmaları yapılarak trafik akışı sağlanacak. Yayaların emniyetli geçişi için ise işyeri ve binalara erişim için geçiş koridorları oluşturulacak. Kısmi daraltma yapılacak olan caddelerin girişlerine de “Metro İnşaat Çalışması” yazılı uyarı tabelası koyuldu.

Çalışmaların 60 günde tamamlanması hedefleniyor. Mecidiyeköy-Mahmutbey hattı saatte 70 bin yolcu taşıyacak. Bu hat daha sonra yapımına devam edilen Beşiktaş-Kabataş ve ihale hazırlıkları süren Halkalı-Bahçeşehir metrolarıyla birleşecek.

Yorum Ekle

İlgili Haberler