MEB açıkladı! Telafi eğitimleri başlıyor

MEB, yüz yüze telafi eğitimlerinin 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacağını belirterek telafi eğitimlerinin üç hafta süreceğini ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edeceğini bildirdi. Böylelikle, son günlerde yanıtı sıklıkla araştırılan 'Okullarda yüz yüze telafi eğitimleri ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek?' sorusu da cevap bulmuş oldu.

MEB açıkladı! Telafi eğitimleri başlıyor
- A +

 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan telafi eğitimleri ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Bakanlık, tarafından yapılan açıklamada "Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi başlayacak ve üç hafta sürecek." ifadelerine yer verildi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yaptığı açıklamada, "Destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz." bilgisini verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz." dedi.

İlgili haber için tıklayın.

ÖSYM Başkanı Aygün'den flaş açıklama

Yorum Ekle