Mavi kapakları toplayarak...

Mavi kapakların, bazı kişilerce dernek isminin kullanılıp toplatıldığını ve geri dönüşüme para karşılığında satıldığını iddia edildi.

Mavi kapakları toplayarak...
- A +

 

MANİSA Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, engellilere tekerlekli sandalye almak için biriktirilen mavi kapakların, bazı kişilerce dernek isminin kullanılıp toplatıldığını ve geri dönüşüme para karşılığında satıldığını söyledi.

Kentte bin 200 kayıtlı üyesi bulunan Bedensel Engelliler Derneği'nin Başkanı Yasemin Yıldız, engellilere tekerlekli sandalye almak için topladıkları mavi kapakların, art niyetli kişilerce rant kapısı haline getirildiğini söyledi. Derneğin adını kullanarak yardım toplayanlara tepki gösteren Yıldız, vatandaşları da uyardı.

"DERNEĞİN İSMİ KULLANILIYOR"
 Derneğe eskisi kadar kapak gelmediğini belirten Yasemin Yıldız, "Okullardan ve sivil toplum örgütlerinden devamlı kapak geliyordu. Fakat artık bunlar da kesildi. Çünkü art niyetli insanların derneğimizin adını kullanarak, adımıza yardım topladığını öğrendik. Art niyetli insanlar, topladığı mavi kapakları satarak kazanç elde ediyor. Özelikle tiyatro bileti ve dergi satanlar her yerde benim adımı kullanıyor. Manisa küçük ve gözle görünen bir dernek olduğumuz için çok çabuk kazanç sağlıyorlar. Son zamanlarda tekerlekli sandalye alamaz olduk. Çünkü derneğimize gelen sabit bir gelir yok. Sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlardan topladıkları kapakları bize getirmelerini istiyoruz" dedi.

Yorum Ekle