Marmarabirlik rekor tazeledi

Haziran ayında kendi rekorunu kıran Marmarabirlik, 5 bin 190 ton zeytin satışı gerçekleştirerek en yüksek aylık satış rakamına ulaştı.

Marmarabirlik rekor tazeledi
- A +

 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, geçtiğimiz yıl 36 bin 200 ton ürün satışıyla tarihinin en yüksek satış rakamına ulaşan Marmarabirlik’in, haziran ayında 5 bin ton ürün satışıyla yeni bir rekora imza attığını açıkladı. Asa, ilk 6 ayda 19 bin tonu aşan ürün satışıyla 40 bin tonluk yılsonu hedefine de bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.

Planlı ürün alımları, düzenli stoklar ve yeni pazarlarla birlikte ürün alım ve satış rakamlarını rekor düzeylere çıkardıklarını belirten Asa, "2014’te rekor satış rakamlarına ulaşarak 36 bin 200 ton zeytin sattık. 2015 yıl sonu satış hedefimiz ise 40 bin ton. Satış stratejilerimiz çerçevesinde Ramazan ayında zam yapmayarak, iftar sofralarını zeytinsiz bırakmadık. Haziran ayında toplamda 5 bin 190 ton ürün satışıyla Marmarabirlik’in kuruluşundan bugüne kadarki en yüksek aylık satış rakamlarına ulaştık. Doğal yöntemlerle ürettiğimiz ürünlerimizi zamsız fiyatlarla tüketiciye sunarak, güvenilir bir marka olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk." dedi.

300 MİLYON TL CİROYA KOŞUYOR

İş yılı ve takvim yılı olarak satış rakamlarını değerlendiren Asa, miktar bazında iş yılına göre yüzde 10, takvim yılına göre yüzde 11 artış yaşandığını kaydetti. Yıl sonunda 300 milyon TL ciroya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Asa, "Marmarabirlik olarak takvim yılına göre ilk 6 ayda 19 bin 350 ton ve 160 milyon TL’lik satış gerçekleştirdik. İş yılına göre değerlendirdiğimizde ise yıllık 26 bin 300 ton ve 214 milyon TL’lik satış rakamına ulaşmış durumdayız. Piyasadan gelen doğru bilgilerin sahaya yansıtılmasının meyvelerini toplamaya başladık. Rakamlar bize göstermektedir ki Marmarabirlik daha önce belirlediğimiz 300 milyon TL’lik yılsonu hedefine doğru hızla ilerlemektedir." değerlendirmesinde bulundu.

8 AYDA 4 BİN TON İHRACAT

Asa, Marmarabirlik’in tarihinde en iyi ihracat rakamlarını yakaladığına da işaret ederek, şu bilgileri aktardı: "İş yılı olarak ilk 8 ayda miktar bazında 4 bin ton, dolar bazında 18.5 milyon dolarlık satış rakamlarına ulaştık. Hedefimiz iş yılı sonunda 6 bin tonun üzerinde ihracat gerçekleştirmek. İhracattaki başarımız geçtiğimiz ay Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından zeytin ve zeytinyağı sektöründe ihracat şampiyonu seçilmemiz ile birlikte bir kez daha tescillenmiştir. Önümüzdeki süreçte Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda etnik pazar dışındaki tüketiciler için geliştirdiğimiz ürün çeşitlerimizin ihracat rakamlarımızı daha da yukarılara taşıyacağına inanıyoruz."

İlgili Haberler