Manipülasyon tedavisi ile kurtuldu

Manisa’nın Akhisar ilçesinden Bursa’ya gelen 31 yaşındaki Alper Çetin, çocukken yaptığı yanlış bir hareket sonucu oluşan bel kaymasından yıllar sonra manipülasyon (elle fizik tedavi) ile kurtuldu.

Manipülasyon tedavisi ile kurtuldu
- A +

 

Manisa’nın Akhisar ilçesinde yaşamakta olan 31 yaşındaki Alper Çetin, yaşadığı bel rahatsızlığı bel rahatsızlığı sebebiyle çalmadığı kapı kalmadı. Manisa ve İzmir’deki fizik tedavi uzmanlarının hepsine gittiğini ama hiçbir şekilde çare olmadıklarını ifade Çetin, “Gittiğim bütün doktorlar bana ortopedi ve ilaç tedavisi dışında bir öneri sunan olmadı. Geçsin diye hepsini yaptım ama hiçbiri çare olmadı. Artık ameliyat olmam gerektiği ve fıtıkla yaşamayı öğrenmem gerektiği söylendi. Ama internetten araştırırken, Ali Şahabettinoğlu’nu gördüm. Deneyenleri ve tavsiyeleri gördüm. Şuanda kendimi çok iyi hissediyorum. Artık tedavim bitti kontrollere geliyorum. Zamanında bana bel kayması olduğu bile söylenmedi. Neyse ki çok şükür hepsinden kurtuldum. Artık eskisi gibi oturup kalkarken rahat hareket edebiliyorum” dedi.

Alper Çetin’in uzun zamandır çektiği bir bel ağrısı şikayeti ile kendilerine geldiğini ifade eden Manipülasyon ve Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, “Muayenesinde hem bel fıtığı ve bel kayması teşhisi koyduk. Ardından tedavisine başladık. Şu ana kadar henüz 6 seans oldu. Artık eski sağlığına kavuştu. Artık eskisi gibi rahatça oturup kalkabiliyor. Hayat kalitesi yükseldi” diye konuştu.

BAŞARI ORANI YÜZDE 98"

Fıtık rahatsızlığının ameliyat masasına yatmadan da kurtulabileceğini kaydeden Şahabettinoğlu, "Manipülasyon tedavisi ellerle yapılan fizik tedavi yöntemidir. Hastalıklı olan boyun ve bel bölgesine bastırma, germe ve döndürme teknikleri ile yapılıyor. Masaj tedavisi ile karıştırılmamalı. Manipülasyon farklı bir tedavi yöntemi. Uzun yıllardır dünyada kullanılan bir tedavi yöntem. Henüz yayılmadı. Çok az sayıda uzman doktor bu tedavi yöntemini uyguluyor. Çağımızın çok yaygın olan bel ve boyun fıtığı hastalıklarında oldukça etkin bir tedavi yöntemi. Başarı oranı ise yüzde 98" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler