Mamuşa'da bin kişilik toplu iftar

Kosova'da sadece Türklerin yaşadığı yer ve tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da düzenlenen iftar organizasyonuna bin kişi katıldı.

Mamuşa'da bin kişilik toplu iftar
- A +

 

Kosova'da tamamen Türklerin yaşadığı ve tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da, Mamuşa Belediyesi'nin verdiği iftar yemeğine bin kişi katıldı. Mamuşa Belediye'sinin bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine, Kosova Priştine Büyükelçiliği Temsilcisi Hüseyin Gün, TİKA Kosova Temsilcisi Fatih Çetin, Kosova Türk Temsil Heyet Mamuşa LMT Komutanı ve Dernek başkanları yanı sıra Prizren, Priştine, Gilan ile Yanova'dan çok sayıda vatandaş katıldı.


İftar öncesi DHA'ya konuşan Mamuşa Belediye Başkanı ve Kosova Türk Adalet Partisi - KTAP Genel Başkanı Arif Bütüç, davetlilerin, Ramazanlarını kutlayarak gelecek Bayramın da bereketli geçmesini diledi. Bütüç, özellikle bu iftar yemeğine Elçilik, TİKA ve Kosova'nın değişik yerlerinden katılanlara teşekkür ederek Karagöz ve Hacivat, Orta oyunu ve Semazenlerin gösterisi için destek sunan TİKA'ya teşekkür etti.ö TİKA Temsilcisi Fatih Çetin konuşmasında öMamuşa TİKA için önemli bir yerdir bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerimiz devam edecektirö dedi. Priştine Büyükelçilik temsilcisi Hüseyin Gün ise, Mamuşa Belediyesine bu iftar yemeğini düzenlemiş oldukları için teşekkür ederek Mamuşa Belediyesine çalışmalarında başarılar diledi.' İftar edildikten sonra Mamuşa Merkez Camii imamı tarafından sofra duası yapıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler