Mamanı kap gel!

Özel Emine Örnek Koleji öğrencileri, okullarıda başlattıkları “Mamanı Kap Gel” kampanyası çerçevesinde toplanan kuru mamaları Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi yetkililerine teslim etti.

Mamanı kap gel!
- A +

 

Sahipsiz hayvanlar için “Mamanı Kap Gel” adıyla bir kampanya düzenleyen Özel Emine Örnek Koleji 5-6- ve 7’inci sınıf öğrencileri, harçlıklarıyla aldıkları kuru mamaları Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezine teslim etti. Öğretmenleri ile birlikte hayvan barınağını ziyaret ederek aldıkları kuru mamaları teslim eden öğrencilere, barınak hakkında bilgi verildi. Avrupa’nın en büyük ve modern barınağı olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi merkezi hakkındaki tanıtım filmini de izleyen çocuklar, ardından barınağı gezerek kedi, köpek ve atları sevdi.

 “Mamanı Kap Gel” projesinin fikir babası olan 6. Sınıf öğrencisi Aslı Öztürk, köpeği kaybolduktan sonra, kendisinde sokak köpekleri için yardım yapma fikri oluştuğunu söyledi. “Mamanı Kap Gel” adıyla başlattığı yardım kampanyasını okulda öğretmenleri ve arkadaşları ile paylaştığını söyleyen Öztürk, “Onlarda benim bu projeme destek oldular. Bu gün de arkadaşlarımla birlikte aldığımız kuru mamaları getirip barınağa teslim ettik. Çok mutluyum” dedi.

 Müdür Yardımcısı Tuba Aşık’ta, okulda akademik başarının yanı sıra bu tarz etkinliklere de büyük önem verdiklerini belirterek, “6. Sınıf öğrencim Aslı Öztürk’ün bir önerisiyle, 5-6 ve 7. Sınıflarda bir kampanya başlattık. “Mamanı Kap Gel” adıyla başlattığımız kampanyamıza yaklaşık 80 öğrenci katıldı. Bu gün de kuru mamaları teslim etmek için barınağa geldik. Son derece güzel bir etkinlik oldu. Ben öğrencilerimi bir kez daha kutluyorum” dedi.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler