sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Makedonya karıştı! Ölü sayısı artıyor

Makedonya Polisinin silahlı grupa karşı yürüttüğü operasyon sonucu 8 polisin hayatını kaybettiğini, 37 polisin yaralı olduğunu açıkladı.

Makedonya karıştı! Ölü sayısı artıyor
- A +

 

Makedonya’nın Kumanova kasabasında polis güçleriyle silahlı bir grup arasında yürütülen şiddetli çatışmada 8 polis hayatını kaybederken 37 polis yaralandı, 14 terörist ise ölü bulundu. Devlet ve kamu binalarına saldırı girişimi içinde olan teröristler engellenmeseydi 8 bin kişi hayatını kaybedecekti 

Makedonya İçişleri Bakanlığı sözcüsü İvo Koteski yaptığı basın toplantısında Kumanova’da yürütülen silahlı çatışmalar hakkında son bilgileri paylaştı. 

“Diva Naselba” bölgesinde zor şartlar altında yürütülen operasyonda 14 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini, terörist grubun Kosova vatandaşı 5 kişilik lider kadrosunu tespit ettiklerini ve bunlardan 3 kişinin polis güçlerine teslim olduklarını söyledi.

30 TERÖRİST TESLİM OLDU

İvo Koteski, şiddetli çatışmalardan sonra gizlendikleri yerlerden çıkarak 30’un üzerinde teröristin beyaz bayrak açarak teslim olduğunu da ifade etti. Bölgede evlerin aranmasına devam edildiğini söyleyen İvo Koteski, teröristlerden ölü sayısının artabileceğini de hatırlattı.

ÜLKEDE 2 GÜNLÜK YAS VAR

Şimdiye kadar sivil vatandaşlardan hayatını kaybetmiş veya yaralanmış kişiler hakkında bilgiye ulaşmadıklarını da açıkladı. Makedonya hükümeti ölen polisler için 2 gün yas ilan ederken,Moskova ziyaretini yarıda kesen Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov olayların ciddiyetini göz önünde bulundurarak Milli Güvenlik Kurulunu toplantıya çağırdı.

8 BİN KİŞİ ÖLEBİLİRDİ

Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski de düzenlediği basın toplantısında, olaylardan dolayı hayatının en zor 2 gününü yaşadığını ifade ederken operasyonun 28 saat sürdüğünü ve 8 bin kişinin ölümü engellendiğini söyledi. Polis güçlerinin, devlet ve kamu binalarına saldırı planladıkları 40’ın üzerinde iyi silahlı bir grupla karşı karşıya geldiğini ifade etti. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler