Zor dostum zor


Bakıyorum, BTSO’nun başlattığı kampanyada tüm para sanki Bursaspor’un kasasına girecekmiş gibi bir hava estiriliyor kamu oyunda.Ama işin doğru yanı şu;

Bağışlanan her para BTSO’nun açtığı banka hesabına yatırılmış oluyor. Yani kulübe sıcak para girişi olmuş olmuyor. Birde aidatlarını kredi kartı ile ödeyenlerin paraları maalesef Ali Ay’a gitti. Belirlenen rakamlara gelindiğinde sanıyorum BTSO Başkanı İbrahim Burkayharekete geçebilecek.

Mesut Mestan’ı ister sevin isterseniz sevmeyin.

Ben onun avukatlığına da soyunmadım.

Ancak sosyal medyada yapılan karalama ve hakaret dolu sözler Bursasporlu olarak beni üzüyor.

Bakın bunları yapa yapa kulübe başkan ve yöneticiler bulamaz hale geldik. Dünyanın parasını harcayan insanlara o statlarda az mı hakaretler edildi. Ben unutmadım. Benim hafızam balık hafızası değil.

Bakın BTSO’nun yardım kampanyasını duyurmasından sonra bazı avukatlarınpazartesi günü sabahı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne gelerek kulübün mallarını haciz edebilmek için bir eve girmiş hırsız gibi her tarafı dolaştığını, köşe bucağı araştırdığını biliyor muydunuz ?.

Sanıyorum sizlerde benim gibi yeni öğrendiniz.

Şunu söylemek istiyorum;

Mesut Mestan Bursaspor’un yeniden Ali Ay’ın başkan olmaması için, hiç kimsenin aday olmadığı dönemde adaylığını açıklamadı mı?

İster oy verin ister vermeyin sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum.

Aslında Mesut Mestan’a kızıyorum. Nedeni de şu;

Herkes yazıp duruyor ya, keşke aday olmasaydı başkanlığa Ali Ay devam etseydi. İnanın o zaman çok daha güzel olurdu değil mi?

FORMA SORUN DEĞİL

Bakın bazı gerçekler var;

Belki haberiniz yoktur diye burada karalamak istedim.

Lider Hatayspor ile yapılan maç öncesi Mesut Mestan kendi cebinden yaklaşık 1,5 milyon TL tutan maaş ve transfer taksitlerini yatırdı.

Şimdi bugün Antalya Side’deki kampa gidiyor.

Ama eli boş gitmiyor.

İkinci yarı öncesinde futbolculara moral olsun diye 320 bin TL tutarındaki Hataysporgalibiyet primini yine kendi cebinden dağıtacak.

Yani bunu da cebinden yapacak.

Yönetim 10 bin forma alsa bu para kulübün kasasına gitmeyecek. Bu miktar bankadaki hesaba gidecek.


TRANSF
ER HER AN BİTER

Bursaspor’da başkan, yönetim ve sportif direktör ara transferde kadroyu güçlendirmek için çalışma içerisindeler.

Bugüne kadar 5-6 futbolcu ile görüşüldü.

Ancak enteresan olan sizin görüştüğünüz futbolculara rakibiniz olan kulüplerin el atması. Alınacak futbolcuların kulüp başkanlarınınönce evet deyip sonrasında kıvırmalarınedeniyle somut adım atılamadı.

Bu akşam Side’de yapılacak toplantı sonrasında takımdan gönderilen üç oyuncu İgor, Latovlevici ve Musa’nın yerlerine 3 isim katılacak. Başkan Mesut Mestan ile teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in yapacağı toplantı sonrasında isimler netleşecek.


DESTEK GEREKİYOR

Bursaspor’un nereden bakarsanız bakın iş insanları terk etti. Levent Kızıl Frutti ExtraBursaspor Basketbol takımının sponsoru oldu. Kulübün ise yanında olan 3 kuruluş var. Bunlarda Uludağ İçecek AŞ, Erikli AŞ ve Onur Marketleri.

Maalesef ülke ekonomisi yöneten kuruluşlardan hiçbir kulübün yanında sponsor değil. Yani destek sağlamıyor.

Onların dışında Bursaspor Kulübünün sponsoru maalesef yok.

Bunları da bilin istedim.

Sonra eleştirilerinizi ona göre yapın.

Yorum Ekle