Yürekliler kazanır


Bir takım var bileğinin gücü ile kazanır.Herkesin itibarını kazanmak isteyenler ise masa başı ve çeşitli ayak oyunlarıyla başarıyı kazanmak ister.

Ancak şunu her zaman unuturlar ve unutmuşlardır;

Sadece yüreği olanlar, savaşanlar kazanır.

Adana Demirspor’un, geçtiğimiz hafta başından bu yana yaptığı tüm çirkinliklerePazar günü Bursaspor sahada en güzel cevabı verdi.

Beni en çok mutlu eden olay neydi biliyor musunuz?

Sezon başından bu yana tüm yeşil beyaz sevdalılarının görmek istediği her yerde pres yapmak. Sahada terinin son damlasına kadar mücadele etmekti.

Biz Adana Demirspor gibi transfere doymayan (!) yıldızlar karmasına dönen bir rakip önünde bunu yapabilmek mutluluklarımı iki katına çıkartırken, şampiyonluk inancım daha da güçlendi.

Emeği olan teknik direktöründen, futbolcusuna, başkanından yöneticisine, malzemecisinden, çimcisinden çaycısınakadar herkesi bu galibiyet için kutluyorum.

Adana Demirspor menajeri Metin Korkmaz’ın devre arasında, sahanın ortasına kadar gelerek hakem Koray Gençerler’i tehdit etmesi ne kadar çirkinse, Koray Gençlerler’in ikinci yarıdaki rakibe şirin gözükmek için çaldığı düdükler, Bursaspor’a kart göstermekte ne kadar cömertti İzmirli hakem. Ancak sürekli tekmeler atan Demirsporlu Okan Alkan, Adil Demirbağ ile Volkan Şen’i ikinci sarıdan atmaması o kadar rezillikti ve yüreksizlikti.

Ben Merkez Hakem Komitesi (MHK) olsam, yayıncı kuruluştan bu maçın bandını izler ve hakem rezaletini görür, gerekenlere cezayı basardım. Ancak ben Türkiye’de ne TFF, ne MHK olduğuna inanmıyorum. Yoksa Özer Hurmacı bu kadar kolay ikinci sarıdan atılmazdı.

Kimse darılıp gücenmesin ama bizin TFF’demaalesef bir ağırlığımız yok. Ben bunu dün bir kez daha anladım.

MUTLULUK TABLOSU

Maç sonu kameralara yansıyan sevinçler çok güzeldi.

Takımı bağrına basan tribünler. Söylenen coşkulu sevinç şarkıları gerçekten hepimizin mutluluğunu bir kez daha arttırdı.

Tribünlerde 23 bin seyirci vardı.

Bu sezonun rekoru. Ben inanıyorum ki böylesine güzel sonuçlar devam ederse tüm küskünler yeniden tribünlere döner.


Maç sonunda
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, milletvekili Refik Özen’i başkan Mesut Mestan ve yöneticilerle takımı alkışlaması, takımın ise Teksas Tribünü önünde sevinç fotoğrafı o denli muhteşemdi.

Yine cumartesi günü Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile yapılacak zirveyi yakından ilgilendiren kritik bir maç var. Bu maçta da yineeksiklerimiz var. Kart cezalıları Özer Hurmacı ile Shehu bu maçta takımla olamayacaklar.

Önemli olan aynı Demirspor maçında olduğu gibi oynar ve mücadele edersek, bu ligde hiçbir takım bizim bileğimizi bükemez.

Yorum Ekle