Yan hakem ve direği geçemedik


Hafta arası mesaisini artıya çevirmek ve bu sezon ilk kez lig ikinciliğini yakalama fırsatı Bursaspor’un eline geçti.Tabii Perşembe günü ve Regaip Kandili. Saat 19.00’da. Yani gelinmeyecek bir saatte değil.

Teknik Direktör İbrahim Üzülmez, BB Erzurumspor maçı kadrosunu bozmamış gibi. Sarı kart cezalısı olan Tayfur Bingöl’ün yerine Kubilay Kanatsızkuş sahada.

Bana göre kadroya baktığımda Yevyen Seleznov’u oynatmayan Yalçın Koşukavak’a karşı Ukraynalı’nın hırslanıp neler yapacağını doğrusu merak ediyorum.

Bursaspor’u adeta el freni çekerek oynatan Yalçın Koşukavak bu kez Altay’da o el frenini çekmeyip süratlı üçlü forvetiyle hızlı bir oyun oynatıyor. Bursa’daki gibi saçma sapan pas yaptırtmıyor.

İlk on dakikada Bursaspor’un baskısı vardı. Seleznov’un üsten giden kafa şutu. Arkasından Serdar Özkan’ın kalecide kalan iki gol girişimi sonuçsuz kaldı.

Sonrasında üstünlük Altay’a geçti. 25. Dakikada Putsila bom boş durumda golü atınca tribünlerde soğuk duş etkisi yaptı.  Serdar Özkan’ın sakatlanıp çıkması kanat organizasyonunda sekte yaptı.

31.dakika sonrasında açık ofsaytta olan Kappel gitti, yardımcı hakem devam dedi. Ortasında Paixao skoru 0-2 yaptı.

Golden sonra gerçekten Bursaspor müthiş baskı kurdu. 40. Dakikada Recep Aydın’ın ortasında Seleznov’un kafa golü Bursaspor’u umutlandırdı. 1 dakika sonrasında ise Seleznov’un ortasında Kubilay iki kez topu kaleye dürtemedi.

Altay ilk 45 dakikayı 1-2 üstünlükle kapadı.

Ancak sahaya giren İbrahim Üzülmez hakem triosuna tepki gösterirken, Altaylı bir yöneticinin sözleri saha içini karıştırdı.

Bana göre ilk yarının kısaca özeti şu;

Hakem triosu attırdığı ofsayt golle resmen Bursaspor’u doğradı.

İkinci yarı Bursaspor’un inanılmaz presi ve baskısı vardı. Altay Bursaspor’un baskısından bunalınca yerden kalkmadılar. Her pozisyon sonrası kendilerini yere atarak yeşil beyazlıların temposunu düyürmeye çalıştılar.

56.dakikada Kubilay Kanatsızkuş’un attığı gol tribünleri coştururken skora da 2-2’lik dengeyi getirdi.

Sonrasında Altay’lılar yine yerlerden kalkmadılar.

Buna birde Bursaspor’un girdiği pozisyonlarda son vuruşu yapamaması eklenince maalesef gol gelmedi.

89.dakikada Recep Aydın’ın yaklaşık 30 metreden attığı şutta topun kalenin üst direğinden oyun alanına dönmesi Bursaspor’un şanssızlığı oldu.

Rüzgarla birlikte orta alanda uçuşan naylon torbalar ise maç içerisinde topla hareket halindeyken ilginç görüntülere neden oldu.

Sonuç olarak;

Bursaspor hakemlerin rezil bir yönetim gösterdiği maçta Altay’ı yenemeyerek, ikincilik şansını bir kez daha elinin tersiyle itti.

 

Yorum Ekle