Varsa yoksa Bursaspor


Bursapor bu şehrin birleştirici gücüdür, şah damarıdır.Başarının azim ve kararlılıkla geldiği bir gerçek olarak algılarda yer edinmesine rağmen; başarıya giden yolda inişlerin ve çıkışların olabileceği de bir o kadar akıllara gelmesi gereken bir gerçektir.

Bizim senelerden beri sure gelen ince hastalığımız, sabırsızlığımızdır. 

Camia içerisinde birbirimizle olan sebepsiz mücadelelerden, diğer unsurlarla olan mücadelelere fırsat kalmayışıdır. Hatasıyla doğrusuyla; sevabıyla günahıyla gelinen noktada ısrarla geçmişten kendisine rol biçmek ve geleceğe atılacak adımlarda kişisel ego ve tavırlarını ön planda tutarak salt eleştiriden öteye gidememek ve ısrarla emek istismarı yaparak perde üstü hal tavır ve konuşmalarda bulunmak hiçbir yarar sağlayamayacağı gibi zarar verici bir virüs gibi hızla yayılmaktadır.

Maalesef ki camia içerisinde yaşanan bu talihsizlik şehirde de gözlemlenmektedir. 

Bursa'nın aynası Bursaspor'dur. Bursaspor'da ki bu iç çekişme şüphesiz ki Bursa genelindeki gelişmelerinde etkisindedir. 

Bursa , tıpkı Bursaspor özelinde olduğu gibi gerek yerel medya gücünde gerek tarihsel kültürel sosyal aidiyet noktasında eski zamanlarını mumla aramaktadır. 

Yerel idarecilerin ve temsilcilerin aynı Bursa ile olduğu gibi Bursaspor'la da ne kadar alakalı oldukları talihsiz örneklerle zaman zaman gün yüzüne çıkmaktadır. 

Bursaspor bu şehrin şah damarıdır.

Bursaspor bu şehrin birleştirici gücüdür. 

Yeşil’inden Şible’sine, Çekirge’sinden, Altıparmaķ’ına Zafer’inden Gülbahçe’sine, dağ köylerinden ova köylerine bu toprakların bağrından fışkıran, dağı gibi ulu olan koca bir çınardır. Bu çınarın heybetini gölgelemek, icraat noktasında tabeladaki isimlerinden öteye gidememiş sadece kongre dönemlerinde ortaya çıkanların ellerinde oyuncak değildir. Kendi isimlerini duyurmak için har vurup harman savuranların, egoları yüzünden yerele inemeyen rozet idarecilerin reklamını yapacağı bir yer değildir.

Naçizane, geçmişten çıkarılacak olan anlamlı ders süregelen hatalara ortak olmamak ve Bursaspor için "Bursa" isminde; üst kimlik olarak "Bursalılık" bilincinde bir araya gelmekten geçer. İş bu hale geldiğinde oluşacak saygı sevgi ve yüksek aidiyet lobi gücünü de tekrar ortaya çıkaracak Bursaspor’un Vakıfköy’ünü de daha fazla güçlendirecek ve tüm Türkiye'nin gözü önünde Bursaspor bayrağını boğazda tekrar dalgalandıracaktır. 

Yeter ki daha önce de belirtilen üzere; ego ve kibir hastalığını bir kenara bırakıp birbirimize saygı ile yaklaşalım emek verenlerin emeklerine saygı duyalım ve bir seyi değerlendirirken önce vicdanımızda değerlendirip sonra kelimelere dökelim. 

Bursaspor için Bursa vizyonu ve gelecek için çok büyük öneme sahip son 6 maça çıkacakken sözde değil özde ve kalben inanarak yeniden zirve yolunda var olan tüm gücümüzle hareket ederek şehri şimdiden bayraklarla donatmaya başlayalım.

Bizim için ne başka bir Bursaspor var ne de başka bir memleket... 

Varsa yoksa sadece Bursaspor !

Yorum Ekle