Üzülmez gerçekleri


Bugün Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez ile, TSYD Bursa Şubesi’nin Demirci Mahallesi’ndeki Ünlü Cadde Pasta Cafe deki kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya geldik.İbrahim Üzülmez, hani sahada oynadığı futbol nedeniyle ‘deli’ yakıştırması yapılsa da onunla bir araya geldiğinizde, hepimizden daha çok Bursasporlu olduğunu, takımı bir teknik direktör gibi değil, kulübü sahiplenmişolduğunu, her sorunu çözebilmek için şehrin dinamiklerini de harekete geçirdiğinirahatlıkla gözlem etmiş oluyorsunuz.

Gerçekten çok verimli bir sohbet oldu.

Takımla ilgili, hatta gelecekle ilgili kendisine birçok soru yönetildi. Ancak Üzülmez’in verdiği cevaplardan çok taraftarlara ve kentin iş insanlarına yönelik mesajları çok önemliydi.

İşte size onlardan birkaçı;

-Bursaspor büyük bir camia bu büyük camiaya herkesin destek vermesi gerekiyor.

-Maratonunu sonunu iyi koşabilecek takımlar ipi göğüsleyecek.

-Bu sürede sıkıntı çekip acı çekeceğiz ama sonunda takımı limana yanaştırmak istiyoruz.

-Sadece İbrahim Üzülmezin değil herkesin, iş insanlarının takımın arkasında durması gerekiyor. Taraftarımız zaten gerekeni yapıyor.

- Kimse bize şampiyonluğu altın tepsidesunmayacak. Kalitemiz bizi umutlandırıyor. İlerleyen haftalarda takımımız dahi iyi agresif futbol sergileyerek bunu başaracağını umuyorum.

-Bursaspor’un yeri burası değil. Bursaspor büyük camia. Daha iyi yerde olmalı. Özeleştiri yapmalıyız. Niye buradayız diye. Süper lige çıkma mücadelesi yerine Süper Ligdeşampiyonluk mücadelesi vermesi gerekiyordu.

-Oyuncuların da daha fazlasını yapabileceğini düşünüyorum.

-Taraftarlarımızdan bizim yanımızda olmalarını, kötü tezahürat yapmamalarını istiyorum. Şayet bir uyarı alırsak sahamız kapanacaktır. Bu nedenle sakin olmalarını ve sadece takımlarını desteklemelerini istiyorum.

-Burak Kapacak’ın sakatlığı ciddi 3-4 hafta bizimle birlikte olamayacak.

-Karakterli bir oyuncu grubuna sahibiz. Son virajı dönebileceğimizi düşünüyorum.

-Hakemler dürüst olmalı. Ne lehimize, ne de aleyhimize düdük çalsınlar. Futbol sahada oynansın. Sonuç burada 90 dakika sonunda alınsın. Hak eden hedefine gitsin.

-VAR’ı en çok isteyen teknik adamdım. Ama sıkıntı yaşanıyor. Bu sistemi iyi kullanabilmek önemli. Dürüstlük için konuşmalarda yayınlanmalı.

-Bütün planlarımızı Adana Demirspor maçında 3 puan için yapıyorum. Bursaspor ile ilgili gelecek planlamamı ise 1,5 ay sonra yapabilirim.

Yorum Ekle