Üzücü bir akşamdı aslında!


Fenerbahçe-Galatasaray finali şeklinde kurgulanan senaryo, Ünitimsah Grubu’nun açtığı pankartta olduğu gibi sahneye konamadan Bursaspor Camiası tarafından bertaraf edildi.Neden mi?

Çünkü dün akşam gördük ki dış faktörler etkili olmayınca bu Bursaspor’un şampiyonluktaki rakiplerine ligde de açık ara fark atabileceğine bir kez daha şahit olduk. Yani Timsah’ın ikinci lig şampiyonluğu bu sezon kazanabilirdi. Ancak raiting ve başka kaygılarını futbolun adaletine ve güzelliğine tercih eden futbolun baronları bunu istemediler.

Bu sezonki performansının altında bir oyun sergileyen Bursaspor ligin en güçlü takımlarından Fenerbahçe’yi kendi evinde üç golle sahadan siliyordu. Kısacası Timsah’ın önü kesilmese neler olurdu diye üzülmemek elde değil. Neyse artık olan oldu. Anın keyfini çıkarmak gerekiyor. Fenerbahçe-Galatasaray finali şeklinde kurgulanan senaryo, Ünitimsah Grubu’nun açtığı pankartta olduğu gibi sahneye konamadan Bursaspor Camiası tarafından bertaraf edildi.

Muhteşem sonuç sonrası stat çıkışında sevinçten boynuma atlayan ve sıkıca sarılan sevgili İrfan Buz hocamın dediği gibi büyük bir iş başarmıştık. Stadtan çıkarken Topçular’da yaşanacak tabloyu düşünerek heyecanla gaza bastık. İstanbul’da yaşayan Bursasporluların da Topçulara takımı karşılamaya (aslında uğurlama demek daha doğru olacak herhalde) geliyor olduğunu görmek yeşil beyaz aşkının ne boyutlarda olduğunu gösteriyordu. Gemi iskeleye yaklaştığına saatler 01:00’i gösteriyordu ve binlerce Bursalı bu saatte 100 km mesafede kahramanları bekliyordu. Burada olmak isteyip de olamayanlar için biz de şehrin yeni ve en güçlü haber portalı bursa.com’dan o muhteşem anları canlı yayınımızla izleyicilerlerle buluşturuyorduk..

Meydanı dolduran binler, yaptıkları tezahüratlar ve yaktıkları meşalelerle Bursaspor Camiası’nın büyüklüğünün başkalarına benzemediği açıkça gösteriyordu. “Efsane” diye şişirilen İstanbul’un kulüplerine binlerce Bursalı “Ne efsanesi” diye bağırarak gereken yanıtı veriyordu. Ne diyelim mutluluğu en çok hak eden bu şehre, bunu yaşatan herkese sonsuz teşekkürler. Şimdi önümüzde kupa finali var öncelikle o güzel tezahüratta olduğu gibi “Donatalım dört bir yanı bayraklarla” Ardından da tüm şehir birleşip O kupanın Bursa’da kalmasını sağlayalım. 

Yorum Ekle