ÜÇ PUANI UNUTTUK    


Ligde kümede kalmak için mücadele eden Balıkesirspor karşısında mağlup olarak son dört maçta 3 puan alamadık.      Maça Bursaspor sol bekte bir stoper kanatta ise orta saha oyuncusu ile başladı. Her zaman söylüyorum her oyuncu kendi mevkiinde oynamalı. Elinde A.Tagzel gibi bir bek Çağatay ve Berat gibi kanat oyuncuları varsa onlarla başlamalısın. Onları oynatmamak onlara güveninin olmadığının bir göstergesidir. 
Maça onlarla başlamayıp size güvenmiyorum diyorsun daha sonra aynı oyuncuları oyuna sokarak "haydi çıkın bu maçın kurtarın" diyerek oyuna sürüyorsun. Bu ikisi arasında dağlar kadar fark olmakla beraber oyuncuların kendilerine olan güvenlerinin kaybolmasına neden olur. Balıkesirspor maçta bol pas yaparak pozisyon bulmak için oynadı. 
Nitekim ilk golü buldu ve oyunu kontrolünde tuttu. Bulduğu birçok pozisyonu harcayarak farklı bir skor avantajından yararlanamadı. 
Buna karşı Bursaspor bırakın gol pozisyonu iki pası bile yapamadı. Bunda en büyük neden orta saha oyuncuları top almada oyun kurmada zorluk çekince defansımız uzun top atmaya başladı. Bu da rakibe yaradı ve sahip oldukları toplarla çok rahat atak yapma şansı elde ettiler. 
İkinci yarıda Balıkesirspor skor avantajıyla oyunu geride kabul etti. Bursaspor rakibinin üzerine gitmeye başladı fakat golü getirecek pozisyonu bir türlü bulamadı. Elimizde kapalı defansı açacak yetenekli kanat ve uzun rakip defansla boğuşacak pivot santrafor olmayınca maalesef ceza sahası içinde eriyip kaybolduk ve maçı lehimize çevirmeyi başaramadık.
Balıkesirspor attığı ikinci golde kontraatak nasıl yapılır onun dersini verdi. Defansımız  sonbahar yaprakları gibi döküldü ve Manaj çok rahat bir şekilde golünü attı. 
Balıkesirspor’un tecrübeli oyuncuları oyunu istediği hızlandırdı ve soğuttu penaltı sonrası fark üçe çıkınca onlar rahatladı bizde galibiyet hasretimizi dört haftaya çıkararak çok büyük avantajı kaybettik play off grubundan biraz daha uzaklaştık. 
Genelde Bursaspor istenilen futbolu oynayamıyor orta oyuncularından final pası, herhangi bir şut denemesi göremedik. Kanatta kim oynarsa katkı koyamıyor ve pozisyona girme, hazırlamada çok yetersizler. ileride Batuhan top tutamayınca üretkenlik bakımından sıfır bir görüntü çiziyoruz. Son dört maçta hem oyun hem gol atmada büyük zorluklar yaşıyoruz.
Önümüzde Menemen ve Akhisar maçlarımız var bunlardan 3 puanla ayrılmak oldukça önemli arkasından maçlarımız güçlü takımlarla olacak. Olası bir stres oluşumunda kendimizi puan cetvelinde ummadığımız bir yerde buluruz ve sezonu hayal kırıklığıyla kapatırız bununda hiçbir özrü olmaz.

Yorum Ekle