sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Türkiye Kültürpark’taki beygir koşusunu konuşuyor


Bülent Hanım’ın ‘beygir koşusu’ açıklaması, ulusal ve yerel gazetelerde, magazin programlarında hatta ana haber bültenlerine de konu oldu. Öte yandan Diva ihtişamı yine herkesi kendisine hayran bıraktı.Türk Sanat Müziği'nin Divası Bülent Ersoy ile geçen hafta Bursa'ya geldik. Kültürpark Dörtler Restaurant'ın açılışına katıldı. Diva, Yenikapı’dan Mudanya’ya indi. Oradan da Çekirge’deki Kervansaray Termal Otel’e yerleşti. Açılış saatine kadar burada vakit geçirdi. İlk isteği ise ‘Bursa Kebabı’ oldu. Kaç porsiyon olduğu bende kalsın…

Bülent Hanım, yemeğini bitirdikten hemen sonra da açılış törenine doğru yola çıktı. Bursa’yı adım adım biliyor olması beni çok etkiledi. Diva, sunuculuğunu yine hemşehrimiz olan Sevgili Okan Karacan'ın yaptığı özel gecede hayranlarından inanılmaz ilgi gördü. Kendisi için özel olarak hazırlanan ve İnegöl’den getirilen 'yeşil renkli tahta oturan Bülent Ersoy "Buraya dualarımla geldim. Sağ ayağımı attım" dedi.

İstanbul’dan birlikte geldiğimiz gazeteci arkadaşlarımın sorularını yanıtlayan Ersoy’un yıllar önce rahmetli Mustafa Taylan’ın sahibi olduğu Taylan Aile Gazinosu'ndaki unutamadığı bir anısı herkesi kahkahaya boğdu:

"O dönemler daha bir deli gibiydim. Bir hayranım kağıda yazdığı bir şarkıyı söylememi istedi. Ben de 'Siz bana söyleyin, ben kağıdı almayayım.' Adam da ısrarla kağıdı vermek istiyor. Baktım ve istediği bir eser vardı. Kağıdı kendisine verdim. O da sinirle yere attı. 'Vay sen misin yere atan' diyerek sahneyi bıraktım ve Kültürpark'ın içerisinde adamın arkasından beygir gibi koşmaya başladım. Adam benim koştuğumu görünce, 'biraz ödlekmiş' galiba kaçmaya başladı. Adam önden ben arkasından, tam yetişeceğim ve yakalayacağım, o sırada herkes geldi ve beni tutuyor. 'Beni ne tutuyorsunuz. Adamı kaçırmayın dedim. Bursa'ya her geldiğimde bunu hatırlıyorum."

Bülent Hanım’ın ‘beygir koşusu’ açıklaması, ulusal ve yerel gazetelerde, magazin programlarında hatta ana haber bültenlerine de konu oldu. Öte yandan Diva ihtişamı, düzgün Türkçesi ve açılış kurdelesini kesmeden önce makamıyla okuduğu ‘Fatiha Suresi’ ile yine herkesi kendisine hayran bıraktı.

Bu arada Bursa Kebabı’nın tadı damağında kalan Bülent Ersoy, kalmayacaktı ama o gece de Bursa’da konakladı. Hamama da inmek istedi ama yoğun programı nedeniyle İstanbul’a dönmesi gerekiyordu. Cumartesi öğle saatlerinde de kentten ayrıldık.

Eeee, burası Bursa… Gelen bir daha gitmek istemiyor. Bu da akıllara şu şehir efsanesini getiriyor. Evliyalar Bursa için nasıl dua ederlermiş biliyor musunuz; “Yeşili hiç bitmesin, geleni gitmesin, suyu şerbet olsun şifa sunsun…”

Yorum Ekle