TİMSAHIN GÖBEĞİ AÇIK


Bursaspor’un 7 maçlık seyrine baktığımızda kalesinde gördüğü 12 golle ligin en fazla savunma zafiyeti yaşayan ligin 5 takımından biri olduğunu görüyoruz...Adına lig denilen maratonda ipi önde göğüslemenin formülü basit:

‘Rakiplerinden çok maç kazanacaksın…’

Yapması kolay mı? Zor değil, çok zor dostum çok zor! Zor olduğu için 18 takımdan(bu sezon 19) biri şampiyon oluyor.

Peki maç kazanmak için ne yapacaksın?

Formül yine basit: ‘Yediğinden fazla atacaksın…’

Gol yemezsen kazanmak için bir gol yeter. Ama bir gol yersen, işin zor iki atacaksın. İki yersen üç, üç yersen dört… Dört yeme kilo yapar, çıkarmakta zorlanırsın!

Demek istediğimiz o ki; attığından az gol yiyeceksin. Bunun için de defansın iyi olacak.                                           

Bursaspor’un ligin ilk yarısında yaşadığı sıkıntının önemli nedenlerinden biri stoper sorunu. Savunmanın göbeği sezon başından beri sakatlıklar ve de kartlar nedeniyle bir türlü oturmadı.

Günümüzün çağdaş futbol anlayışında stoperlerinden biri mutlaka çabuk olacak. Timsah’ta futbol kimliklerinde ‘stoper’ yazanlara göz attığımızda Luka Capan, Cüneyt Köz, Furkan Ünver, Taha Altıkardeş, Kerem Kök’ü görüyoruz. Bu isimlere yeni transferlerden hiç forma giymeyen Zalazar’ı da ekleyebiliriz.

Hangisi çabuk? Hiçbiri!

Bu stoperlerle defansını öne çıkarabilir misin? Oyunu rakip alanda oynayabilir misin?

Mümkün değil…

Stoperlerde çabuk adam eksiği var.

Gün gibi aşikâr...                                        

İşte bu nedenle de Timsah’ın kalesi rakiplere ardına kadar açılıyor. Teknik adamlar bu sıkıntıyı mutlaka görüyor ama çaresizlikten ‘oyunu kendi alanımda kabul edip rakibi üstüme çekerek karşı defansı eksik yakalayayım’ diye düşünüyor ama olmuyor.

Çünkü mevcut kadroda iyi top yapan savunma önü oyuncuları yok...

Bu pozisyonda oynayan Aykut Akgün, Kerem Şen, Kubilay Sönmez ya da Tuğbey Akgün’ün üç topu üst üste takım arkadaşlarına verebilmesi için, rakibin de aynı renk forma giymesi lazım!

Sakatlığı atlattığı söylenen Jorquera eğer bildiğimiz o eski Cristobal Jorquera ise takıma girdiğinde bu zaafı bir ölçüde kapatabilir.

Aksi takdirde bu takıma hem ayaklarına çabuk hem de çabuk düşünen bir stoper takviyesi için ocak transferini beklemekten başka çare yok... 

 

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı fikret öztürk 10 Ekim 2021 16:31 merhabalar eskiden bursanın 2 adet tv kanalı vardı uyduda şimdi malesef yok bursasporu ve yerel haberleri izliyorduk yazık hiç tahmin etmediğimiz şehirlerin hatta ilcelerin uyduda kanallar var sözde ülkenin 4cü büyük şehriyiz ihracatımız şu kadar evliyalar şehriyiz

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Texas 10 Ekim 2021 00:43 Güzel yazmışsın abicim. Geçen seneki kadroya 4-5 tane iyi takviye işi bitirirdi. Şimdiki kadroyla zor. Play off büyük başarı olur.

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Hakan Bilgen 09 Ekim 2021 15:15 Bu Takıma Yorumlar yapılmasına bence gerek yok O kadar Tecrübeli bir Spor yazarı olarak yazmana rağmen Aynı Hatalara devam ediyorlar İnşallah kendilerine gelirlerde Son 4 takım içerisinde olmazlar Selamlar