Timsah ateşi yaktı şimdi sıra taraftarda


Yeniden Zirveye Bursaspor sloganıyla BTSO tarafından başlatılan forma kampanyasının olumlu tarafını gördüğüm kadarıyla Pazar günü Fatih Karagümrük karşılaşmasıyla sahaya yansıdığını gördüm.En azından Bursaspor, hani o kemikleşen 10 bin taraftarının üzerine bu sezon ilk kez çıkmayı başardı. Maçın başlamasına kısa süre kala tribünler yükünü alırken, taraftar sayımız açıklanmasa da 20 binin üzerine oynadı Timsah.

Sahadaki mücadeleye bakarsanız öyle dört dörtlük değildik.

Eksikliklerimiz belli. Hala çözülemediğini üzülerek gördüm.

Çözüm oyun kurucu bulabilmek. Biz onu arayıp, bulup kadromuza dahil edeceğimize gidip kaleci transferi yapıyoruz, Vakıfköy’den kaleci fışkırmasına karşın.

Futbolcular bana göre dünkü mücadeleleriyle birlikte Süper Lige geri dönüşün ateşini yaktılar. Hem de birbirinden önemli iki maçı uzatma dakikalarında attıkları golle.

Şimdi bu ateşi körüklemek içinde, forma yardımı kampanyasına tüm taraftarların, büyük küçük kuruluşların, Bursa’dan para kazanan tüm işyerlerinin, iş insanlarının katılmasını arzuluyorum.

Bursaspor olarak birlik olursak, başkan ve yönetimini beğenmeyebiliriz ama seçilmiş yönetime bir omuz da biz atarsak, sanıyorum bu yılın sonunda gülen taraf biz oluruz.

Bursaspor, Cuma günü deplasmanda geçtiğimiz sezon kendisi gibi Süper Lig’den düşen Akhisar Belediyespor’un konuğu olacak.

Ancak bu maç için Timsah’ın iki sıkıntısı olacak. Bunlar takımın kanat oyuncuları Burak Kapacak ile son maçtaki altın vuruşu ile galibiyeti getiren genç golcü Kubilay Kanatsızkuş’un sarı kart cezaları nedeniyle oynayamayacak olmaları.

Sarı kart cezasını çeken Emirhan Aydoğan yeniden takıma dönecek.

Şimdi Vergi Borcu yoktur yazısının alınması için önce Bursa Valisi Yakub Canpolat olmak üzere Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tüm siyasi partilerin, milletvekillerinin, ilçe belediye başkanlarının Bursaspor için harekete geçmelerini birlik olmalarını arzuluyorum.

Şayet bu belge alındığında en azından transferleri gerçekleşen ve takıma katkı koyacak isimler Serdar Özkan, Tayfur Bingöl, Kerem Can Akyüz, Emrullah Şalk’ın lisansı çıkacak. Bunlar kritik olan Akhisar Belediyespor karşılaşmasında forma giyebilecekler.

Maç sonu yapılan basın toplantısında teknik direktör İbrahim Üzülmez’i dinlerken, bu hafta içerisinde birkaç isimin daha takıma katılacağının işaretini aldım.

Tek arzum ve düşüncem, yönetimin elini çabuk tutup sıkıntının giderilmesi için düğmeye basması ve sorunları bir an önce çözmesi.

Sorunlar çözümlenirse, ben bundan sonraki haftalarda tribünlere ve basın tribününe gelen taraftarların artacağına inancım tam.

Yorum Ekle